אירועי OPIsrael חשפו דליפה ישנה של פרטי 3,000 ישראלים מחברת הראל ביטוח

בין הרשימות שההאקרים האנטי ישראלים התפארו בהדלפתן נכללה גם רשימה של גולשים באתר הפנסיה של חברת הביטוח; הראל: מדובר במידע לא מעודכן מאתר ישן

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

בין שלל הדלפות המידע המזויף או הממוחזר, אירועי #OPIsrael בשביעי באפריל השנה הפנו זרקור אל חשיפת מאגר מידע של חברת הביטוח הראל, ובו פרטיהם של כ-3,000 אזרחים ישראלים. לדברי החברה, מדובר במידע לא מעודכן מאתר ישן.

כמו רבות מהחשיפות שבהן התפארו התוקפים שפעלו תחת "מותג" אנונימוס, גם הפעם ככל הנראה לא היה מדובר בתוצאות של חדירה של אחד מהם, אלא במיחזור של רשימה שדלפה ככל הנראה כבר לפני יותר מחצי שנה לרשת, אבל לא דווחה בתקשורת.

לפחות בגרפיקה הם מצוינים. #OPisrael

הדליפה אירעה מאתר harel-pensia.co.il, שכיום מפנה למדור פנסיה באתר harel-group.co.il. המאגר, שעדיין חשוף באתר Pastebin, כולל בין היתר את כתובות האימייל ומספרי הטלפון של האזרחים, בנוסף לסיסמאות. בהראל ציינו בתגובה לפרסום ב"הארץ" כי האתר המדובר לא דרש מהמבקרים בו סיסמה. "הסיסמאות לכאורה שבקובץ זה כלל לא משמשות כסיסמאות. אף גולש באתר המדובר לא נדרש לזיהוי לא כל שכן לסיסמה", מסרה החברה.

חברת הראל נשאלה אם הלקוחות (לדבריה מדובר בגולשים שלא היו לקוחות של החברה) עודכנו בנושא ואם הרשות למדע וטכנולוגיה במשרד המשפטים קיבלה דיווח על הנושא. החברה לא מסרה בתגובה כי דיווחה על כך לגולשים, אך לדבריה, הרשות קיבלה על כך דיווח.

"המידע המדובר נלקח לפני למעלה מחצי שנה מאתר שולי של החברה. מדובר בנתונים מלפני כ-5 שנים שלא עודכנו ולא השתנו מאז. יצוין כי לא מדובר בלקוחות הראל אלא בגולשים שנרשמו לקבלת מידעון בנושא פנסיה".

"החדירה דווחה לרשויות, לרבות רמו"ט. בעקבות האירוע, האתר והתשתיות של חברה חיצונית שעליו הוא אוחסן - הוסרו מיידית".

משרד המשפטים נשאל אם ומתי קיבל את הדיווח על דליפת הפרטים מחברת הראל. במשרד מסרו בתגובה: "לא נתקבל דיווח ספציפי מחברת הראל לגבי ארוע opisrael מ-7 לאפריל. יחד עם זאת, רמו"ט שותפה בהיערכות הממשלתית והטיפול באירועי דליפת מידע בכלל ובאירועי opisrael בפרט. האירוע בעניין חברת הראל ידוע ונבדק בימים אלה ע"י רמו"ט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ