טינדר חשפה משתמשים לחברי הפייסבוק שלהם

הניסיון להתרחק מתדמית אפליקציית הסטוצים הוביל את טינדר ליצור כלי חדש, Tinder Social, המציע לחבר בין קבוצות לבילוי משותף. הבעיה החלה כשהתברר מהיכן היא משיגה את הפרטים עליהם

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

בשנה האחרונה מנסה טינדר להיאבק בתדמית שלה כאפליקציית סטוצים. זה כלל בין היתר שיפורים לאלגוריתם ההתאמה בין המשתמשים וכפתור סופר לייק שמצמצם את תחושת הרולטה. בשבוע שעבר היא החלה להתנסות בכלי שמאפשר ליצור קבוצות של חברים. ואולם, גם היוזמה הזאת ספגה ביקורת, הפעם לא מדובר בהאשמות על אפוקליפסת הדייטינג, אלא על כך שהיא מסכנת את פרטיות המשתמשים.

Tinder Social, הכלי החדש שהחברה החלה לנסות באוסטרליה, מציע ארגון יציאות קבוצתיות וחיבור בעולם האמיתי בין אנשים. "מה משדרג יציאה ממוצעת עם החברים? מפגש עם קבוצות של אנשים חדשים, והפיכת ערב יציאה רגיל ללילה שלא תשכחו", כתבו בבלוג של האפליקציה. "אבל הרגעים האלה נדירים. פעמים תכופות ביציאות עם החברים אתם לא יודעים מה לעשות ואתם מנסים להבין לאן הולכים אנשים מעניינים אחרים שאתם רוצים לפגוש".

Tinder Social, לדבריהם, הוא "דרך חדשה וכיפית למפגוש אנשים חדשים ביציאות עם החברים שלך... עם Tinder Social הקבוצה שלך יכולה להתאים את עצמה לקבוצות אחרות ולגלות לאן הן הולכות".

הבעיה החלה כשקבוצת המשתמשים הקטנה שנבחרה באוסטרליה הבינה מאיפה טינדר משיגה את רשימת החברים שאותם אפשר לצרף לבילויים: פייסבוק. משתמשים בקבוצת הניסוי גילו פתאום שהם יודעים מי מחבריהם משתמש באפליקציה.

בטינדר הגיבו לביקורת בעדכון לפוסט בבלוג. זהו רק ניסוי, כתבו. בנוסף הם ציינו שכל משתמש שאינו רוצה שיצרפו אותו לקבוצה יכול לכבות את Tinder Social דרך ההגדרות כדי שלא יופיע ברשימות של החברים שלו. הבעיה היא שעלולים להיות משתמשים שבשבילם זה כבר מאוחר מדי.

"חשוב לציין", הוסיפה החברה, "שטינדר אינה סוד, בהתחשב ש-70% מהמשתמשים מורידים את טינדר מפני שחבריהם המליצו עליה".

Tinder Socialצילום: טינדר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ