מעורב בגניבת תוכניות ה-F-35 נידון ל-4 שנות מאסר

בית משפט בארה"ב גזר את דינו של איש עסקים סיני שהורשע בשיתוף פעולה עם האקרים של צבא סין לגניבת התוכניות של כמה מהמטוסים המתקדמים ביותר של בארה"ב

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליברמן בתא הטייס של ה"אדיר", ה-F-35. תוכניותיו נגנבו בידי ההאקרים הסינים
ליברמן בתא הטייס של ה"אדיר", ה-F-35. תוכניותיו נגנבו בידי ההאקרים הסיניםצילום: אריאל חרמוני \ מש�
רויטרס

איש עסקים סיני שהודה במארס במעורבות בפריצה למערכות המחשב של בואינג וקבלניות ביטחון אמריקאיות נוספות נידון ביום רביעי לכמעט ארבעה שנות מאסר.

סו בין, בן 51, הואשם במעורבות במעורבות בניסיון ריגול, שנועד להשיג מידע צבאי רגיש. בנוסף ל-46 חודשי המאסר שהוטלו עליו, סו נדרש לשלם קנס בגובה 10,000 דולר.

"גזר הדין של סו בין הוא רק עונש לתפקיד שמילא, על פי הודאתו, בקשר של האקרים מחיל האוויר הסיני, לגנוב באופן בלתי חוקי מידע אמריקאי סודי", מסר ג'ון קרלין, עוזר פרקליט המדינה לביטחון לאומי. לדבריו, סו סייע להאקרים להשיג מידע על מטוסים צבאיים מתקדמים.

בכתב האישום שהוגש באוגוסט 2014 כתבה התביעה כי סו נסע לארה"ב לפחות עשר פעמיים בין 2008 ל-2014 ועבד בשיתוף עם שני שותפים לקשר בסין כדי לגנוב את המידע. השלושה הואשמו בגניבת התוכניות למטוס התובלה החדשני ה-C-17, ושני המטוסים החמקניים, ה-F-22 וה-F-35, שגם ישראל מצטיידת בו.

סו הודה בחלקו בקשר וסיפר לחוקרים כי עשה זאת למטרות רווח. הוא נעצר בקנדה ב-2014 ולבסוף הסכים להיות מוסגר לארה"ב.

לאורך השנים התפרסמו בארצות הברית כמה דו"חות שמפנים אצבע מאשימה לסין. על פי מחבריהם, האקרים סינים חדרו למערכות של קבלניות ביטחון רבות בעשור האחרון, וגנבו תוכניות שמשתייכות כמעט לכל מערכות הנשק המתקדמות. הדבר אף עמד במוקד מגעים בין נשיא ארה"ב, ברק אובמה, למקבילו מסין, שי ג'ינג פינג, עם זאת לאחרונה דווח בארה"ב על ירידה בניסיונות תקיפה מתקדמים של האקרים מסין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ