טורקיה חסמה את ויקיליקס בעקבות הדלפת המיילים

אתר ההדלפות היה על סף פרסום 300 אלף מיילים של מפלגת השלטון בתגובה לטיהור הנרחב בשורות הצבא, האקדמיה והמשטרה. לטענת הרשויות בטורקיה, המסמכים הושגו באופן בלתי חוקי

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומכי ארדואן נושאים את תמונתו ואת דגלי טורקיה באנקרה
תומכי ארדואן נושאים את תמונתו באנקרהצילום: TUMAY BERKIN/רויטרס
רויטרס

טורקיה חסמה היום (רביעי) את הגישה לאתר ויקיליקס, שעות לאחר שהאתר הדליף מאות אלפי מיילים של מפלגת השלטון, שנמצאת בעיצומו של טיהור רחב במדינה בעקבות ניסיון ההפיכה הכושל בסוף השבוע האחרון.

כ-50 אלף שוטרים, חיילים, שופטים, מרצים ומורים הושעו או נעצרו מאז ניסיון ההפיכה, במה שעורר ביקורת מצד בנות בריתה של טורקיה במערב.

ויקליקס פרסמו כמעט 300 אלף מיילים של מפלגת הפיתוח והצדק בראשות הנשיא, רג'פ טייפ ארדואן. המיילים, שהראשונים שבהם נשלחו ב-2010 והאחרונים ב-6 ביולי השנה, הושגו לפני ניסיון ההפיכה הכושל, והכוונה היתה לפרסם אותם במועד מאוחר יותר. לאור ההתרחשות במדינה, החליטו בוויקיליקס להקדים את הפרסום.

הוועדה לטלקומיניקציה בטורקיה מסרה כי ננקט "צעד מנהלי" נגד אתר ויקיליקס - ביטוי שמשמעו חסימה. טורקיה כבר חסמה אתרים רבים בעבר בתגובה לאירועים פוליטיים, וארגוני זכויות אדם טוענים זה זמן רב כי מדובר בחלק ממתקפה נרחבת יותר על חופש הביטוי. לטענת הרשויות בטורקיה, המיילים שפורסמו הושגו באופן בלתי חוקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ