דיווחים בארה"ב: יותר מ-10 תקיפות האקרים על מאגרי בוחרים

ראש האף-בי-איי סיפר לבית הנבחרים כי ארגונו הבחין בניסיונות חדירה והכנות לחדירה; גורמים נוספים דיברו על יותר מתריסר תקיפות

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

האף-בי-איי גילה ניסיונות חדירה של האקרים למאגרי מידע של מצביעים ביותר מתריסר מדינות בארצות הברית - כך אמרו גורמים שונים בסוכנויות אכיפת חוק בארה"ב לסי-אן-אן. החוקרים מאמינים כי גם במקרים אלה רוסיה היא העומדת מאחורי התקיפות.

הדיווח מצטרף לדברים שאמר אתמול (רביעי) ראש האף-בי-איי, ג'יימס קומי, לועדת הפיקוח על בית הנבחרים, לפיהם האקרים מנסים לבצע תקיפות נוספות נגד מאגרי מידע של בוחרים במדינה. על פי הוושינגטון טיימס, מלבד חדירות נוספות הם הבחינו בפעילויות של האקרים הסורקים את רשתות המחשוב, במה שנראה כמו הכנה לתקיפות עתידיות.

ראש האף-בי-איי, ג'יימס קומי, בדיון בבית הנבחרים, אתמולצילום: אי-פי

"היו שורה של פעולות סריקה שמהוות הקדמה לפעולות חדירה", אמר קומי, "כמו גם ניסיונות לחדירה למאגרי בוחרים, מעבר למה שאנחנו יודעים שבוצעו ביולי ובאוגוסט". בכך התייחס למקרים קודמים של דליפות מאגרי מידע של מצביעים באילינוי ובאריזונה.

"אנחנו קוראים למדינות לוודא שהבריחים שלהם במקום והמנעולים סגורים", אמר קומי שקרא למדינות לקבל את כל המידע האפשרי מהמשרד לביטחון המולדת.

ברוסיה מכחישים את הטענות החוזרות ועולות בארצות הברית לגבי מעורבותה בפריצות לשרתי המייל של המפלגה הדמוקרטית ולמאגרי הבוחרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ