יוזמה חדשה חושפת את פרטי הקשר של בכירי פייסבוק

במחאה על הקושי ליצור קשר עם ענקית המדיה החברתית, פתחה יוזמת Bridges Will Burn אתר הכולל מספרי טלפון וכתובות מיילים של בכירי החברה בארץ; הקישור לאתר נחסם בפייסבוק

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

יוזמת מחאה חדשה חושפת ברשת את שמותיהם ופרטי הקשר של בעלי תפקידים בפייסבוק ישראל.

במסגרת היוזמה, תחת השם Bridges Will Burn, נפתח אתר חדש בשם קונטקט פייסבוק, ובו פרטי הקשר והרקע של מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, לצד בעלי תפקידים נוספים, ובהם מנהלת השיווק בישראל, לוביסטית של החברה וסמנכ"ל הלקוחות שלה. זאת בנוסף למידע על משרד יחסי הציבור של החברה, שלום תל אביב, ומידע נוסף כמו הסברים על הדרך לקבל חשבון מאומת.

מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאניצילום: עופר וקנין

לפי אתר היוזמה, Bridges Will Burn היא "תנועת קונספט אקטיבית", שמורכבת מאנשים הפעילים בעולם הפרסום, התוכן ויחסי הציבור. בינתיים היחידי שנחשף כקשור ליוזמה הוא דורי בן ישראל, מקים ומנכ"ל קבוצת מזבלה - שבשנים האחרונות מותח ביקורת חריפה על הרשת החברתית.

הפוסט שכתב בן ישראל בנושא היום נמחק, והוא נחסם מפעילות בפייסבוק לחודש. ניסיונות לשתף את הלינק לאתר בפייסבוק נחסמים בהודעה "התוכן שאתה מנסה לשתף כולל לינק שמערכות האבטחה שלנו זיהו כלא בטוח".

בקונטקט פייסבוק עוקצים את הרשת החברתית גם על הנוסח הקבוע של תנאי השימוש שלה, שמחייבים משתמשים בכל העולם להסדיר עניינים משפטיים מולה בבתי משפט בקליפורניה (סעיף שנדחה בידי בית משפט בארץ). בתנאי השימוש נכתב כי Bridges Will Burn היא "תנועת קונספט אינטרנטית ללא מטרות רווח שנוסדה בקוריאה הצפונית ב-2016. פעילות התנועה בישראל היא הסברתית בלבד. בכל פנייה משפטית או אחרת יש לפנות לתנועה בקוריאה הצפונית".

"מודל הפעילות של התנועה פשוט למדי", כתב בן ישראל בפוסט שנמחק. "אתם מצביעים על עוולה חברתית-ציבורית, ואנחנו פונים לגוף עם בקשה נאותה בכדי שיפתור אותה בצורה המהירה ביותר, תוך הקצבת זמן הוגן בהתאם למורכבות הפיתרון. במידה והגוף מסרב, אנחנו פועלים. גוגל ופייסבוק, שמגלגלות מיליארדי שקלים מדי שנה בישראל, ללא תשלום מס, ללא שמץ של אתיות, הגינות או אכפתיות כלפי המשתמשים שלהן, נהנו מספיק זמן מפעילות ללא רגולציה ופיקוח, תוך ניצול אגרסיבי וציני של המונופול שלהן, שמצליח לכופף אפילו גופי תקשורת גדולים, פוליטיקאים ומחוקקים".

בפוסט בן ישראל מאשים כי פייסבוק מתעלמת מפניות של גולשים רבים שנזקקים לעזרה. לדבריו, הגיעו אליו אלפי פניות של גולשים שנפגעו ברשת החברתית ולא קיבלו מענה מפייסבוק. "אבל זהו לא תפקידי. אני לא מארק צוקרברג ופייסבוק אינה שלי. ומי שיודע לעשות מיליארדים בזכות 1.7 מיליארד אנשים, גם צריך לדעת לקחת אחריות ולהעמיד מוקדי שירות ותמיכה, מוקדי חירום, לענות לפניות עיתונאים, לציית לחוקי המדינה, ולעשות הכול, פשוט הכול, בכדי שלא תהיה בפלטפורמה שלו הסתה ואלימות, ושהורים שאיבדו את ילדיהם לא יצטרכו להתחנן ולבכות עד השמיים בכדי שיפסיקו להרוג את ילדיהם בשנית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ