עובד פייסבוק ישראל פרסם מספר טלפון של אדם ללא אישורו

פייסבוק הודיעה אתמול כי היא מסירה כל תוכן הכולל פרטים אישיים שפורסמו ללא אישור; אך הלילה התברר כי עובד שלה פרסם את מספר הנייד של עוזרו של הרב עמאר ברשת החברתית

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

פייסבוק הודיעה אתמול כי תסיר כל תוכן הכולל פרסום פרטים אישיים ללא אישור, בין אם הוא עוסק בעובדי החברה או באנשים אחרים. ואולם, אמש התברר כי גם עובד החברה נהג באופן דומה ופרסם מספר טלפון אישי בפייסבוק של אדם ללא ידיעתו.

הרשת החברתית הסבירה אתמול מדוע חסמה את הלינקים לאתר קונטקט ישראל, שחשף מספרי הטלפון ופרטי קשר נוספים של בכירים בפייסבוק. האתר נפתח בידי יוזמת Bridges Will Burn כמחאה על מדיניות הרשת החברתית שמסרבת לאפשר למשתמשיה בישראל דרכי קשר, ולפעול בצורה שקופה. דורי בן ישראל, מנכ"ל קבוצת מזבלה שמוביל את היוזמה, נחסם ל-30 יום מהרשת החברתית, בעקבות הפוסט שפרסם בנושא.

הפוסט שבו נחשף מספר הטלפון (המספר מחוק)

פייסבוק כאמור, מסרה בתגובה כי "אם אנו מקבלים דיווח לגבי תוכן אשר מפרט מספרי טלפון אישיים וכתובות מייל של אנשים (ללא הסכמתם), ללא תלות בהיותם עובדי פייסבוק או לא, אנו נסיר תוכן זה".

אבל, ביוזמת Bridges Will Burn גילו שלפחות במקרה אחד, עובד של החברה פרסם את המספר האישי של אדם ללא אישורו. העובד, אלעד ברינט שביט, מחה על התבטאויותיו של הרב הראשי שלמה עמאר נגד קהילת הלהט"ב ופנה אליו. ברינט שביט סיפר כי הוא התקשר ללשכת הרב, ושם הפנו אותו לעוזרו האישי. "הם עונים, והם מאוד נחמדים", הוא ציין בפוסט.

בעקבות פניות של התקשורת אתמול בלילה מספר הטלפון הוסר מהפוסט, והגדרות האבטחה של הפוסט שונו, כך שרק חבריו של ברינט יכולים לראות את הפוסט.

הרב שאבו, עוזרו של הרב עמאר, מסר ל"הארץ" כי הפרסום של מספר הטלפון שלו לא נעשה על דעתו.

ראוי לציין כי כדי להסיר את הפוסט עם המידע בדרך כלל יש צורך בדיווח לפייסבוק, שלא ברור אם הגיע עד הפניות מהתקשורת אתמול בלילה.

ניתן לטעון כי הרשת החברתית עושה איפה ואיפה ביחסה לעובד, אך הרשת החברתית יכול לטעון בתגובה כי היא מפעילה את הסנקציות שלה באופן שונה, בין היתר בהסתמך על הפרות עבר. למעשה בתגובתה אתמול היא כבר מסרה כי "תוצאות הפרת כללי הקהילה משתנות בהתאם לחומרת ההפרה וההיסטוריה של אדם בפייסבוק. לדוגמא, אנחנו עשויים להזהיר מישהו לגבי הפרה ראשונה, אך אם נמשיך לראות הפרות נוספות אנו עשויים להגביל את יכולתו לפרסם פוסטים בפייסבוק או לאסור עליו שימוש בפייסבוק".

ואולם יש החולקים גם הטענה של פייסבוק כי היא מסירה כל תוכן שכולל מידע אישי כמו מספרי טלפונים. "פעיל הרשת שי גליק מסר ל"הארץ" כי הוא דיווח פעמים רבות על פוסטים שבהם פורסמו מספרים אישיים, אך אלה לא הוסרו. "אני קורא לפייסבוק לא לנקוט איפה ואיפה ולהלחם בטרור לא פחות ממה שהיא נלחמת במי שיוצא נגדה", אמר.

כתבות מומלצות

ערן זהבי. יכול לכתוב מחדש תסריט ידוע

שש שנים אחרי שעזב, זהבי לא יכול היה לבחור תזמון טוב יותר לחזרתו

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושופטת העליון איימי קוני בארט בבית הלבן, ב-2020. עם הופעת בארט הרסן של השמרנים בעליון הותר

בארה"ב החל עידן חדש של אקטיביזם שיפוטי ימני, שלא ייעצר בהפלות

שלט נגד הפלות ליד הכניסה לבית הרופאים רחוב ריינס פרישמן תל אביב 
השלט-של עמותת אפרת

בשם חופש הביטוי מסרבת עיריית תל אביב  להסיר פרסום נגד הפלות בכניסה למרפאה העורכת אותן 
הפגנה
הפגנות
הפלות
נגד
הריון
שלטים
תא
בית רופאים

בישראל השליטה על הריונה של אישה מעולם לא היתה בידיה

איור של בחורה אומרת לבחור: "אסור ללכת לישון כועסים"

ישבנו באוטו, דיברנו על הריב ואז הוא הוציא שקית. זו היתה מחווה מדויקת

Vivo V23

עם מראה של אייפון וערכה נדיבה: המותג הסיני הגיע סוף סוף לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ