פייסבוק מודה: ייתכן ש-47 אלף ישראלים הושפעו מדליפת המידע לקיימברידג' אנליטיקה

רובם המכריע של המשתמשים שנפגעו היו מארה"ב, אבל מיליונים נוספים היו ממדינות כמו בריטניה והפיליפינים. היום דווח כי בגלל עשרה משתמשים בניו זילנד נחשף מידע על עשרות אלפים אחרים

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל
עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראלצילום: תומר אפלבאום
עודד ירון
עודד ירון

חברת פייסבוק הודתה הערב (שלישי) כי ייתכן ש-47 אלף ישראלים הושפעו מדליפת המידע לחברת קיימברידג' אנליטיקה, זמן קצר לפני עדותו של מנכ"ל החברה מארק צוקרברג בפני הסנאט בארה"ב. לפי פייסבוק, 28 משתמשים בישראל התקינו את האפליקציה ממנה דלף המידע לחברה, דבר שהספיק כדי לאסוף פרטים של עשרות אלפי בני אדם בישראל.

"לאחר בדיקה יסודית ומקיפה ככל שניתן, להלן ההערכה שלנו הן לגבי מספר האנשים שהתקינו את האפליקציה והן לגבי מספר האנשים שייתכן שהמידע של חבריהם נחשף: 28 ישראלים בלבד התקינו את האפליקציה וייתכן והושפעו בסך הכל 47,014", מסרה פייסבוק.

רובם המכריע של המשתמשים היו מארצות הברית, אבל מיליונים נוספים היו ממדינות כמו בריטניה והפיליפינים. בגרדיאן סיפרו היום כי די היה בעשרה משתמשים מניו זילנד כדי שהאפליקציה תאסוף מידע על יותר מ-65 אלף משתמשים במדינה.

אם אתם רוצים לדעת אם גם אתם ברשימה היכנסו לחשבון שלכם, ולחצו על הקישור הבא.

חשוב לזכור שזו רק רשימה אחת מני רבות. גם אם אתם לא שם - המידע שלכם כבר לא ברשותכם.

הממשק שפייסבוק הציעה לקיימברידג' אנליטיקה וחברות אחרות כלל אפשרויות מפליגות לשאיבת מידע. בין היתר גם אפשרות לגישה לשיחות הפרטיות בצ'אט של חלק מהגולשים, לפחות בגרסה הראשונה שלו - כפי שציינו חוקרים שבחנו את ההרשאות. הגרסה הזאת יצאה מכלל שימוש בשני שלבים. באפריל 2014 החברה הפסיקה להציע אותה לאפליקציות חדשות, אבל אפליקציות קיימות (כמו זו ששימשה את קיימברידג' אנליטיקה) יכלו להמשיך לנצל את המידע עד 2015.

למה צוקרברג מתנצל ואיך מתנתקים מפייסבוק? | האזינו לפודקאסט:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ