אפילו הוויכוחים על דחיות יותר משעשעים בחצרוני נגד פייסבוק

עורכי דינה של פייסבוק ביקשו דחייה נוספת של הדיון בבקשתו של פרופסור חצרוני לסעד זמני; עורך דינו לא הצטרף לבקשה, כי בדחייה הקודמת הוא לא סיפר על הטיסה המתוכננת לסרדיניה, יום לפני הדיון

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר חצרוני
אמיר חצרוניצילום: מוטי מילרוד
הארץ

ההתכתשות המשפטית בין פייסבוק לפרופסור אמיר חצרוני ממשיכה לספק רגעים משעשעים. והפעם האתנחתא הקומית מגיעה בחסות פייסבוק מבית המשפט לדחות את הדיון שנקבע ליום ראשון הקרוב (ה-17 ביוני), שאפילו היא הפכה לבמת התנצחות נוספת בין עורכי הדין של הצדדים.

חצרוני הגיש בחודש שעבר את התביעה על סך מיליון שקל בשל סגירת חשבונו, ודורש מהרשת החברתית לחשוף את כל המידע שהיא מחזיקה עליו, כולל מידע על גולשים אחרים שדיווחו על חשבונו.

הדיון ביום ראשון אמור היה לעסוק בבקשתו של חצרוני לסעד זמני, שיאפשר לו גישה למידע האישי שלו, כולל הודעות ישנות וחשבוניות. בנוסף, דורש חצרוני כי הרשת החברתית תאפשר לו גישה לחשבון כדי שיוכל להגיב על "דברי לשון הרע המתפרסמים נגדו ברשת".

בקשות לדחייה הן עניין שבשגרה בבתי משפט, אז קשה לקרוא לעניין חדשה מרעישה, ופייסבוק גם לא ביקשה דחייה ארוכה במיוחד - אלא רק דחייה של שבוע, עד ה-24 ביוני. אבל כאמור, מה שמעניין נמצא בפרטים הקטנים.

הבקשה שהגישה פייסבוק הבוקר

בבקשה מסביר שי כגן, עורך דין במשרד "הרצוג, פוקס, נאמן", כי הוא מעוניין בדחייה בשל עומס עבודה כבד במשרד, "ובהתחשב בכך שפייסבוק אירלנד הינה חברה זרה, על כל הכרוך בכך (לרבות הצורך לתרגם כתבי טענות המוגשים כנגדה ומטעמה), וכן בשל כך שמשרד הח"מ שוהה בהשתלמות משרדית בחו"ל בין התאריכים 15.6.2018 - 13.6.2018" - מהיום ועד יום שישי הקרוב.

תשובתו של עו"ד יהונתן קלינגר מובאת כבר בסעיף הבא, שבו מספר כגן כי כאשר פנה אליו, קלינגר התנגד לבקשה, והוא ביקש שתשובתו תובא במלואה בגוף הבקשה, וכך כאמור עשה נציגה של פייסבוק:

"התובע מתנגד לארכה. כאשר ב"כ הנתבעת את ארכתו הראשונה ידע וצפה כי במועד ההגשה מתעתד הוא להיות בחופשה בסרדיניה והסתיר זאת מהתובע. לא מדובר בחופשה שאורגנה ברגע האחרון, ועל כן אין מקום ליתן ארכה בנסיבות אלו. מלבד זאת, תמוה כי משרד המבקש ארכה עקב 'עומס עבודה כבד' יכול להרשות לעצמו חופשה כזו במקום להקטין את עומס העבודה".

כמובן שבסעיף הבא הוא דוחה את הטענות של קלינגר, וטוען שאין מקום ל"התנגדותו הבלתי-עניינית". "מהתובע לא 'הוסתר דבר'. ההשתלמות של משרד הח"מ אינה במועד הגשת התשובה לבקשה, אלא לקראתו, והכוונה היתה אכן, שלא להיזקק לארכה נוספת", הוסיף. ואולם, עקב האילוצים שפירט מוקדם יותר התוכנית לא צלחה, לדבריו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ