סיפורה של הביצה שניצחה את קיילי ג'נר באינסטגרם

24 מיליון לייקים הדיחו את מחזיקת השיא הקודם, קליי ג'נר, ימים ספורים לאחר ששיא הציוצים מחדש בטוויטר נשבר בעזרת תמריץ כספי

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתן לשם
איתן לשם

ביצה. סתם ביצת תרנגולת מן השורה, כבשה את אינסטגרם והפכה לפוסט שקיבל הכי הרבה לייקים בהיסטוריה של האפליקציה. נכון להיום (שני), התמונה קיבלה למעלה מ-24 מיליון לייקים, ועקפה את התמונה שהחזיקה בשיא הקודם – קיילי ג'נר מכריזה על לידת בתה (18 מיליון לייקים).

התמונה פורסמה בחשבון עלום בשם "world record egg" ב-4 בינואר, תחת הכותרת "בואו נקבע שיא עולם יחד ונביס את מחזיקת השיא הנוכחית". מה גרם למיליונים להשתתף בסערת הרשת? לא ממש ברור, בוודאי בהתחשב באופייה של כוכבת התמונה - או היעדרו של אופי כזה.

ההמונים שהביאו להדחתה של קיילי ג'נר מפסגת הלייקים חגגו בתגובות ושיתופים, ואילו ג'נר מצידה הגיבה בסרטון נקמה שבו היא מגשימה את חלום הבלהות של ביצים באשר הן שם.

בעלי החשבון ששבר את השיא העולמי מבטיח שזוהי רק ההתחלה, ובדף שכל כולו ביצה מופיעה שאלה מתריסה להמשך – "עכשיו, מה לגבי אישור החשבון שלנו?".

"מהפכות רשת" שמתרחשות בפלטפורמות השונות הפכו לנפוצות בשנים האחרונות, כשלרוב הן מלובות על ידי חברות מסחריות שמפצירות בגולשים לשתף ולהפיץ את התוכן שלהם. עד לאחרונה הציוץ הכי מרוטווט בטוויטר היה שייך לנער בן 16 שהתחנן בפני הגולשים שיצייצו מחדש את הפוסט שלו ויעזרו לו לזכות בנאגטס של וונדי'ס חינם לכל חייו.

3.5 מיליון הציוצים מחדש הספיקו לו כדי לקבל אספקת נאגטס לשנה שלמה, אך בשבוע שעבר שיא העולם נותץ ונקבע על 5.65 מיליון ציוצים מחדש. השיא שייך למיליארדר היפני יוסאקו מאזאווה, שידוע כאיש שיעלה בעתיד על חללית של space X ויקיף את הירח. הוא הבטיח כעשרת אלפים דולר למאה מרטווטים אקראיים, והפך למחזיק שיא החדש.

למה כל כך הרבה אנשים התגייסו למטרה המטופשת הזאת? "אני סוכן של כאוס" התפייט הג'וקר לפני שפנה לפוצץ את בית החולים עד אפר. אותה פילוסופיה הנחתה רבין מהמשתמשים שהצטרפו לקמפיין. אז אולי מסתובבים בינינו מיליוני סוכני כאוס, אבל השפעתם הכאוטית מסתכמת במהפכות דימיוניות, ותו לא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ