פייסבוק: העברנו מידע על מפעילי טלגראס לבקשת החוקרים; המשטרה: לא פנינו לחברה

החברה הגיבה לדיווחים לפיהם העבירה למשטרה מידע על מיקומם של סוחרי טלגראס ועל זהות האנשים שהתכתבו עמם, וטענה שפעלה בהתאם לחוק ולצווים שהוגשו לה. נציגיה הכחישו שהועבר מידע מתוך וואטסאפ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גידול שיחי מריחואנה בחממה ליד כפר פינס, ב-2016
גידול שיחי מריחואנה בחממה ליד כפר פינס, ב-2016צילום: אי־אף־פי

פייסבוק הודיעה היום (רביעי) כי היא העבירה למשטרה מידע על סוחרים בטלגראס שהשתמשו ביישומונים של החברה. בפייסבוק טענו שהמידע הועבר לגורמי האכיפה בהתאם לחוק ולצווים שהוגשו לחברה, אך במשטרה הכחישו כי פנו לפייסבוק כחלק מהחקירה. פייסבוק מסרה את הודעתה בתגובה לפרסומים באתר מזבלה, שדיווח בין היתר כי בעקבות פרסומיו החליטה החברה לערוך בדיקות פוליגרף כדי לברר מי מעובדיה הדליף את המידע. פייסבוק הכחישה את הדיווח.

״בהמשך לדיווחים", מסרה פייסבוק, "חשוב להדגיש שפייסבוק מעבירה מידע לרשויות אכיפת החוק רק בכפוף לצו בית משפט ובהתאם למדיניות השימוש בנתונים שלנו, כפי שקרה גם במקרה הזה... כמן כן, כל דיווח על בדיקות פוליגרף שמתקיימות במשרדי פייסבוק הוא מנותק מהמציאות".

צילום מסך: מטלגרם

המשטרה, ששיתפה פעולה עם כוחות אכיפת חוק ברחבי העולם, עצרה אתמול (שלישי) 42 איש בחשד שהיו מעורבים בניהול קהילת טלגראס. החשוד המרכזי בפרשה הוא עמוס דב סילבר, מקים ומנהל קהילת טלגראס, שנלכד לאחר שהגיע לאוקראינה.

לפי הדיווח של דורי בן ישראל במזבלה, "פייסבוק העבירה מידע פרטי ואישי אודות סילבר ונושאי תפקידים בכירים הכולל הודעות פרטיות, איכוני מיקום, זהויות ומידע אישי ופרטי מתוך פייסבוק, אפליקציית וואטסאפ ושירותים נוספים". עוד נכתב בדיווח כי "הדבר התאפשר בין היתר בזכות החלטה תמוהה של מנהלי טלגראס לתקשר ביניהם לעתים תכופות דווקא מחוץ לטלגרם, וזאת באמצעות אפליקציית וואטסאפ, בפרופילים ובקבוצות פייסבוק סודיות". בפייסבוק הכחישו שהעבירו למשטרה מידע מתוך וואטסאפ, וטענו כי אינם יכולים לנטר את הכתוב בה מאחר שהאפליקציה מוצפנת מקצה לקצה. בחברה לא התייחסו לדיווח כי היא העבירה למשטרה מטא דאטה על מיקום המשתמשים, למי נשלחו הודעותיהם ומתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ