רוסיה חסמה אתר תמונות פופולרי. הסיבה - "פגיעה בסמלי המדינה"

דומיין אחד של שאטרסטוק נחסם אחרי שתמונה של דגל רוסיה בתוך ערימת צואה עוררה סערה. החברה אישרה את הדיווח וסיפרה כי היא "עובדת עם הרשויות כדי להגיע לפתרון"

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ולדימיר פוטין
חתם על חוק שמתיר לו לפגוע בכל מי שביזה את סמלי השלטון. פוטין במהל כנס אולימפי בסוצ'צילום: AFP
רויטרס

רוסיה חסמה את אתר שיתוף התמונות האמריקאי שאטרסטוק, מאחר שהתוכן שלו "פוגע במדינה". אתר העוקב ומדווח על חופש העיתונות ברוסיה דיווח שלפחות דומיין אחד של החברה נחסם, בעקבות החלטה של התובע הכללי שהתקבלה ב-13 בנובמבר. האתר לא ציין את הגורם להחלטה.

אתמול (שלישי) דיווח האתר כי הסיבה לחסימת הדומיין היא "ביזוי סמלי מדינה". עוד דווח כי גם דפים ספציפיים של שאטרסטוק נחסמו, למשל כאלה המציגים דרכים להתאבד. לא הוסבר הקשר בין השניים.

שאטרסטוק עצמה הודתה כי היא מודעת לכך שהדומיין image.shutterstock.com נחסם, והחברה הבהירה כי היא עובדת עם הממשל הרוסי על מנת לפתור את הבעיה.

"אנחנו מודעים לכך שחלק מהתכנים הוגדרו 'לעומתיים' על ידי הממשל הרוסי", מסרה החברה בתגובה למאמר ב-Roskomnadzor, "התוכן כבר הוסר ושאטרסטוק עובדת כל העת עם הרשויות כדי להסיר תמונות דומות מהשירות שלנו". למרות הצהרת החברה, ברוסיה מדווחים כי התוכן לא הורד מהאתר.

Roskomsvoboda, אתר העוקב אחרי חופש העיתונות ברוסיה, דיווח כי תמונה של דגל רוסיה מיניאטורי הנעוץ בתוך ערימת צואה הוא מה שגרם לחסימת הדומיין. שאטרסטוק אישרה לאחר מכן את המידע הזה. החברה ציינה כי היא "עושה מאמצים כדי לשוב ולהיות זמינה באזור".

מוקדם יותר השנה חתם הנשיא פוטין על חוק המטיל קנסות כבדים על כל אתר שיפגין "חוסר כבוד בוטה כלפי המדינה, הרשויות, הציבור, הדגל הרוסי או החוקה הרוסית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ