איתן לשם

כאשר הפציעה הרשת החברתית טיק טוק לחלל המקוון שלנו, שלטו הביקורות מצד הבומרים שלא הבינו כיצד ניתן ליצור תוכן משמעותי בדקה בלבד. שלוש שנים בלבד אחרי שהרשת הפכה להיות זמינה בכל רחבי העולם, היא כבר סופרת למעלה ממיליארד משתמשים. קצר, כך מסתבר, לא חייב להיות רע – אפילו כשמדובר ביקורת מוזיקה בעשר שניות או פחות.

זה מה שעושה היוטיובר החדש והמפתיע Ruff Criminal. הוא אמנם פעיל ביוטיוב רק ממארס האחרון, אך כבר הספיק לשחרר לא פחות מ-72 "ביקורות", כולל שלוש "ראיונות" עם אנשי מוזיקה שונים, והכל בעשר שניות או פחות. "היעדים היחידים שלי בערוץ הזה הם להצחיק אתכם ולגרום לכם לשמוע יותר מוזיקה", הוא כתב בדף האודות של העמוד שלו. "אם הצלחתי באחת המשימות הללו, אז עשיתי את שלי".

באופן צפוי הביקורות הקצרצרות שלו מתומצתות במשפט אחד, שניים במקרה המורחב במיוחד. "לא הסגנון שלי" היא ביקורת אחת, "חיבוק אינטר-גלקטי" היא התמצית הביקורתית הנוספת וכל השאר ממשיכים באותו קו – "התנ"ך של ההיפסטרים", "מגפה רגשנית של חוסר תקווה מחרמנת", "בכי וטוורקינג בשכונה חסרת תקווה".

האמירות שלו מצחיקות אך בהחלט גורמות למאזין להגיע אל המוזיקה עצמה – כנראה שמר. Criminal דווקא הצליח בשתי המשימות העיקריות שלו בדף היוטיוב הזה. הימים הראשונים של הנשיא ביידן בתפקיד, שהצליחו להמם את הפרשנים, העלו מן האוב את האימרה המפורסמת של רוזוולט לפיה "מה שלא תעשה במאה הימים הראשונים בתפקיד כבר לא תעשה בכלל". ניתן לומר, אם כן, כי כל דבר שיש לך לומר ביותר מעשר שניות עדיף לא לומר כלל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ