עריץ הספורט |

למה ערוץ הספורט מאיים לתבוע אנשים פרטיים על שידור ציבורי?

בוקר אחד התעורר האזרח ק' וגילה התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים של 100 אלף שקל על שידור ציבורי של ערוץ הספורט, שמעולם לא ביצע, בבית העסק שלו, שאינו קיים

עידו קינן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו קינן

כשהתעורר האזרח ק' בוקר אחד מחלומות טרופים גילה שהפך לבעל בית עסק שמבצע שידור ציבורי של ערוץ הספורט תוך הפרת חוק זכות יוצרים, ויצטרך לפצות את הערוץ ב-100 אלף שקלים על כל הפרה ללא הוכחת נזק, ולשלם מאות עד אלפי שקלים על רשיונות שידור עתידיים.

"לכב' בעל העסק", התמשפט עליו מכתב מחברת עו"ד פדר שהמתין בתיבת האימייל שלו. "התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים", איים המכתב. "משרדנו אמון על גביית דמי רישיון לשידור ציבורי/מתן היתר/רשיון להקרנה של התכנים המשודרים בערוצי הספורט הבאים: 'ספורט 5', 'ספורט 5 פלוס', 'ספורט 5 לייב', 'ספורט 5 גולד'", כתבו לו אופיר פדר, עו"ד, ואפרה (אווה) מור, עו"ד. "בימים אלה יחל מבצע תיעוד, בהיקף ארצי, במטרה לאתר את כל בתי העסק המבצעים שידור ציבורי כאמור, ומפרים בכך ברגל גסה את זכויות מרשתנו. למניעת אי נעימויות – הנכם נדרשים בזאת, מיד עם קבלת מכתבנו זה, להסדיר את הרשיון לשידור לתקופה שבין 6/13-5/14 על פי המחירון הרצ"ב. [...] בכוונת מרשתנו למצות את זכויותיה תוך קבלת מלוא הכספים המגיעים מכל בית עסק מפר עקב עוולות, אשר בוצעו עד כה, וכן לדאוג, כי בית עסק מפר לא ימשיך בביצוע העוולות מעתה ואילך, ללא הסדרת התשלום/ההרשאה מול בעלת הזכויות, באמצעות משרדנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ