"ישראבלוג נמצא בסכנת סגירה ממשית"

הקשיים שבהם נתון אתר נענע10 מגיעים גם לקהילת הבלוגים הוותיקה שלו. מנהלת הבלוגיה והעובדת היחידה בה, מריאט כהן, זומנה לשימוע לפני פיטורים, שמשמעותם לדבריה סגירת האתר: "חשוב לי שהגולשים יהיו מודעים למצב וכקהילה נוכל להציל את ישרא מהגרדום"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"ישרא-בלוג נמצא בסכנת סגירה ממשית", כתבה לפנות בוקר מריאט כהן, מנהלת קהילת הבלוגים הוותיקה, בבלוג הרשמי של הנהלת ישראבלוג. כמו עובדים אחרים באתר-האם של ישראבלוג, נענע10, גם כהן זומנה לשימוע לפני פיטורים. בהיותה העובדת היחידה בישראבלוג, היא מעריכה שפיטוריה משמעותם גם סגירת הבלוגיה.

ישראבלוג הוקמה ב-2001 על ידי המתכנת יריב חבוט כניסוי בתכנות. "ישרא-בלוג נולד מהשאלה 'למה אין דבר כזה ש'", כתב חבוט בנענע10 במלאת חמש שנים לבלוגיה. "זה היה בקיץ של 2001. קראתי ב'קפטן אינטרנט' על בלוג של בחורה ישראלית שכותבת באנגלית. מושג הבלוג היה חדש לי יחסית וזו הייתה הזדמנות טובה להבין על מה אנשים כותבים בבלוג. תוך כדי קריאה, חשבתי לעצמי שזה מוזר שהיא כותבת באנגלית. נראה היה גם שהיא ממש מתכנתת את הבלוג, כותבת את כל הקוד בעצמה. חשבתי לעצמי 'למה אין אתר כזה שמאפשר לכתוב בלוג בעברית ובלי להתעסק בקודים?' [...] התמריץ העיקרי לפיתוח ישרא-בלוג עבורי הייתה ההזדמנות ללמוד נושאים בפיתוח אתרים שהיו חדשים עבורי. בקיץ 2001 אלה היו CSS ו-XML. ישרא-בלוג היה אמור להיות הפרוייקט שדרכו אלמד אותם, אבל זה לא קרה בפועל... אולי בפרוייקט הבא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ