גולן טלקום, גיבור מע"מ הפועלים

גולן טלקום הודיעה שהיא סופגת את עליית המע"מ והפכה לגיבורת הצרכנים. העלות: 85 אגורות כולל מע"מ לחודש ללקוח

עידו קינן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו קינן

עליית המע"מ אמש מ-17% ל-18%  היא הזדמנות לעסקים - הם יכולים להעלות את המחיר (לעיתים גם בשיעור גבוה מעליית המע"מ) בידיעה שרוב הלקוחות לא ישימו לב, או לספוג את העלייה ולרכוב על הפרסום, כפי שעשתה גולן טלקום.

הבוקר פרסמה בפייסבוק גולן טלקום, העולה החדשה מצרפת לשוק הסלולר המקומי, "הודעה חשובה ומשמחת למשתמשים שלנו" שלפיה "גם הפעם אנחנו סופגים את עליית המע"מ! מחירי כל החבילות – חבילת 99 שקל הכל כלול, חבילת יום הולדת 50 שקל וחבילת 9.99 שקל - יישארו ללא שינוי. שבוע טוב!"

בשפת הדיבור אומרים שהמע"מ עלה באחוז אחד, אבל זה לא מדויק - המע"מ עלה בנקודת אחוז אחת, שמהווה עליה של 5.88% בשיעור המע"מ, ועליה של 0.854% במחירי המוצרים שעליהם חל המע"מ. חבילת "9.99 שקל" של גולן טלקום היתה אמורה להתייקר עם עליית המע"מ ל-10.07 שקלים, עליה של 8 אגורות לחודש; חבילת "יום הולדת" מ-50 שקל ל-50.43; וחבילת "Golan Telecom" מ-99 ל-99.85 שקלים. המחירים החדשים היו הרבה פחות "יפים" מבחינה שיווקית מהמחירים המקוריים (9.99 ו-99 שקלים הם למעשה 10 ו-100 שקלים שקוצצו קלות כדי להיראות זולים יותר).

מיכאל גולןצילום: תומר אפלבאום

לסטטוס של גולן טלקום נרשמו למעלה מ-1000 לייקים ו-96 שיתופים בשעות שאחרי פרסומו. מבין יותר מ-100 התגובות, חלק נסוב על שירות גרוע ובעיות בקליטה, אבל הרוב בירכו על המהלך: "אל תשכחו לזכור גם את שול הרווח שלכם, שלא תעלמו לנו!", כתב אחד. "טוב מאוד, בעוד כמה שנים תכבשו את כל הארץ", כתב אחר, ושלישי כתב: "גולן אתה המלך .....".

זה שיעור חשוב לחברות הישראליות, שלא תמיד מצטיינות ביחסי ציבור, בטח ובטח ברשתות החברתיות: במחיר של בין 7 ל-85 אגורות (כולל מע"מ) ללקוח לחודש, גולן טלקום מחזקת את תדמיתה כחברתית ולא חזירית, וגורפת מחיאות כפיים מהציבור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ