הגלגל הוא מרובע |

האנשים שרוצים להמציא מחדש את הגלגל

פרויקט מימון קהל חדש מבקש מהגולשים לתמוך ביצירה של גלגל שאינו עגול כלל - אלא (אם מסתכלים עליו מנקודת מבט מסויימת) מרובע. החידוש הזה מתחיל בחוד החנית הטכנולוגי של תעשיית הגלגלים: הסקייטבורד

ג'וני זילבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'וני זילבר

"מה אם מישהו היה ממציא מחדש את הגלגל? איך הוא היה נראה?"

בעוד רבים מקוראינו יופתעו לשמוע שהסקייטבורד, כלי התחבורה שזכה לתהילה באמצע שנות השמונים, עדיין קיים ומשגשג, הח"מ תמיד טען שאם תבוא אי פעם בשורה בכל הנוגע במה שמתווך בין הגוף הנוסע לבין המדרכה, כלומר, אם אי פעם ימציאו מחדש את הגלגל - זה יקרה קודם בסקייטבורד. זאת משום שהח"מ צפה בילדותו מספר רב ספרתי של פעמים בסרט "בחזרה לעתיד 2", שם מופיע הההובר-בורד, סקייטבורד שאין לו גלגלים ותחת זאת הוא מרחף:

האיש הזה, לעומת זאת, חשב על זה אחרת. קוראים לו דיוויד פטריק והוא נושא בתואר הכפול והבלתי סביר של ממציא וסקייטבורדר חובב. כשבטעות מופלאה, דגם גיאומטרי שבנה בתוך קוביה נפל והתגלגל, פטריק גילה שלמבנה יש יכולות גלגול יוצאות דופן: הגלגל החדש פשוט נוסע חלק ומהר יותר מגלגלים רגילים.

את המבנה הזה הטמיע פטריק הממציא בתחביב של פטריק הסקייטבורדר. התוצאה היא Shark Wheel, גלגל סקייטבורד שמעניק לרוכבים, כך לפי היוצרים, מהירות ועבירות מצד אחד ואחיזת קרקע משופרת מצד שני. הסוד הוא בהקטנה משמעותית של שטח המגע בין הגלגל לקרקע. זה פרויקט בחיתוליו, שמבקש עכשיו מהגולשים מימון כדי להפוך למוצר שאפשר למצוא בחנויות.

כמו פרויקטי מימון קהל מצליחים אחרים שדיווחנו עליהם לאחרונה, גם כאן נשארו ימים רבים לפרויקט וסכום המטרה הושג, הוכפל ושולש: פטריק וחבריו ביקשו עשרת אלפים דולר; 25 יום לפני המועד, יש לפרויקט כבר 32.5 אלף דולר.

בתוך כך, חלומות הילדות של הח"מ אולי יתגשמו בכל זאת: הנה אבטיפוס להובר-בורד שנוצר לפני שלוש שנים. עדיין אין לו יכולות ריחוף עצמאיות, ואי אפשר להחליק עליו ברחבי היל ואלי, קליפורניה - אבל זאת התחלה.

דברו איתנו ב-haaretz@room404.net
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ