האתר שנפטר מכתבות בעשרים חלקים

כתבות מסוג "סלייד-שואו" שמצריכות אתכם לדפדף בלי הרף כדי לדעת מהם עשרת המתכונים החמים של 2013 מבאסות אתכם? האתר הזה נותן פתרון

אודי סייס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מצגת באתר askmen.comצילום: צילומסך

הרעה החולה הזו דילגה על אתרים עבריים כמעט לגמרי, אבל אם אתם אוהבים לקרוא מגזינים חו"ליים אונליין אתם מכירים אותה היטב: הסלייד-שואו, הכתבה המבוססת על תמונות ומעט טקסט, שאפשר היה לקרוא ולהפנים בדקות אלמלא הייתה מחולקת לדפים שצריך לדפדף ביניהם הלוך ושוב, ושבדרך כלל מופיעה תחת כותרת כמו "עשרת הגברים הלוהטים של 2013" או "חמש סיבות לאהוב את זואי דשנל". מעצבן לדפדף בכתבות האלו, שנראו כאילו עוצבו על ידי צוות שכלל מומחה לניפוח מלאכותי של תנועת הגולשים ומישהו ששונא את הקוראים.

תכירו את Deslide. האתר הזה, נטול עיצוב וספרטני בכוונה, לוקח מכם לינק של כתבות בחלקים ומחזיר לכם טבלה פשוטה שמכילה את התמונות והטקסט. יש כמה אפשרויות לפורמטים, אבל כולם חפים מעיצוב, מפרסומות ומכפתורי קדימה ואחורה. הנה, ככה נראית הכתבה החשובה "10 טריקים לדייט ראשון" וכך היא נראית אחרי טיפול של דיסלייד.

שירותים כאלו - שמפרקים לאתרים את הצורה ואז מרכיבים מחדש בדרך שטובה לכם, לא למי שבנה אותם - הם הדבר החביב עלי באינטרנט. בשנים האחרונות, בזמן שהרשת הופכת להיות מקום פתוח פחות ומבוסס-אפליקציות יותר, רואים פחות ופחות מהן (עוד דוגמאות לסוגים כאלו של שירותים הם תוספים לדפדפן שמעלימים את הפרסומות מאתרים, תוספים שמעלימים את החיבור לפייסבוק מאתרים שונים, או חוסמים את פייסבוק לגמרי, וכמובן, קוראי RSS).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ