אלכס אפשטיין

על זקנתם של גיבורי-על
הזמן כבר סיים לנשוב בשיערה. ואף כוח העל שלה נחלש מאוד. היא עדיין מצליחה לעבור דרך קירות, אבל רק בביתה, כשאיש אינו רואה.

אגדה קצרצרה על אושר
גם זו אגדה ממש ישנה. רובוט אחד (מהדגמים העתיקים, דמויי האדם) התאהב באשה בשר ודם. בן רגע, התמלא זיכרון הפלאש שלו באינספור תמונות שלה. חיישניו יצאו מכיול ופירשו ניחוח של פרחים טריים כריח של ספרי שירה ישנים ולהפך. המעבד רתח. הזרועות רעדו. הוא פתח את לוח הבקרה בחזהו וניסה לאתחל את עצמו. אבל הסיסמה כבר אבדה ביער המעגלים השרופים. "אז זהו האושר", אמר לעצמו הרובוט המאוהב ולגמרי התפרק.

הערה על תורת היחסות הכללית
בגיל שש, בערב אחד בשנת 1977, כדי לראות טוב יותר את הירח המלא בכל טוּב ששט מעל סנט פטרבורג, גררתי כסא אל מעקה המרפסת של דירתנו בקומה ה-15 וטיפסתי עליו. אם יזדמן לי פעם לשחזר את האירוע הזה, אבחר לעמוד בגבי לשמים; ולו רק כדי לראות את אבי נע אלי במהירות האור.

אלכס אפשטייןצילום: דודו בכר

העכבר התבוני
כדי שתהיה סיבה להשיבו למבוך, אף פעם לא מיהר מדי להגיע לגוש הגבינה. מפעם לפעם, כשהמדענים היו עורכים לו תחרות עם עכבר אחר, הניח לחברו לנצח. בזמנו הפנוי בכלוב כתב סיפורי מדע בדיוני על יקום נורא ונפלא, שאין בו מבוך.

עוד סיפור מאוייר
ספר ההוראות שהגיע עם התינוק-רובוט היה בסינית - ידם לא היתה משגת לקנות תינוק-רובוט מתוצרת מקומית. הוא בכה כל הלילה, והגבר והאשה הצעירים לא הצליחו בשום פנים ואופן להרגיעו. רק אחרי שהסוללה שלו התרוקנה, נדם סוף-סוף. לרגע לא עלה בדעתם לוותר. הם הניחו אותו בלול, להיטען. "נישן גם אנחנו שעה שעתיים", אמר, "אחר כך אחפש ברשת עדכון תוכנה". "ואני אכנס לפורומים", אמרה, "אולי שם תהיה עצה". הם נרדמו בן רגע, על השטיח. בחלומותיהם היה נדמה להם שהם ישנים שנה. בינתיים התינוק-רובוט כבר פקח את עיניו הכחולות-מתכת וחיכה.

שער הספר "מחשב אהבה מחדש" של אלכס אפשטיין

__________________
הספר "מחשב אהבה מחדש" יצא לאור בלעדית במהדורה דיגיטלית. סיפוריו הקצרצרים של אלכס אפשטיין תורגמו לשפות רבות וספריו ראו אור גם בארצות הברית, רוסיה וברזיל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ