נינט טייב בתחתונים!

כנסו: בכתבה שלפניכם יש תמונות של הסלבית ההיא שנפרדה מחבר שלה בלנז'רי סקסי ואנחנו נשבעים שזה הכל. אין פה שום טריקים! נכנסתם כבר?

ג'וני זילבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'וני זילבר

לאחרונה נהיה אופנתי ללעוג ליחצ"ן ומדברר העשירון העליון רני רהב, לשפתו הדלה, למראה שלו, לסטייל שלו או ליתר דיוק להיעדר הסטייל שלו; כל כך אופנתי ללעוג לרני רהב שקל לשכוח שרני רהב הוא מקצוען יעיל שיודע בדיוק מה הוא עושה. הנה דוגמה: שלשום (ג'), ודאי לא שמעתם עדיין את הסיפור הזה, נפרדו השחקן יהודה לוי והזמרת נינט טייב אחרי זוגיות ארוכה. אמש (ד') כבר נחת בתיבת הדואר שלנו מנשר מאת רני רהב שמספר על הקמפיין החדש של נינט לקולקציית תחתוני גברים. בסרט הפרסומת רואים את נינט מבשלת ארוחת בוקר לבן-זוגה-שבפרסומת, מרסיו גומז, שהובא כשחקן רכש מברזיל כי אין גברים מקומיים שנראים יותר טוב מיהודה לוי. גומז לובש רק תחתונים אבל הוא עדיין מזיע. נינט, גם כן רק בבגדים תחתונים, מפעילה מאוורר, שיהיה לו נעים.

הטיימינג הזה של רני רהב - תשמעו! זה מרשים. אני מתאר לעצמי שיש פה אלמנט של מזל, אבל יותר ממזל יש פה גאונות, גאונות ברוטלית ויעילה: איך מוכרים תחתוני גברים? בעזרת אישה בתחתונים. איזו אישה בתחתונים? האישה שכל מדורי הרכילות נמצאים לה השבוע בתחתונים. לוקחים דבר אחד שכבר נמצא ממילא בראש של כולנו, ומשתמשים בו כדי למכור משהו אחר, לא קשור בכלל, שבחיים לא היינו מכניסים אותו לראש שלנו אם לא היו עושים עלינו איזה סיבוב. זאת שיטה מטונפת ובזויה והגיע הזמן שהיא תשמש גם את העיתונות.

העונש המופרז של מדליף ויקיליקס ברדלי מנינג

35 שנה בכלא, הורדה בדרגה והדחה מצבא ארה"ב נגזרו אתמול (ד') על ברדלי מאנינג, המדליף הפורה ביותר בהיסטוריה האמריקאית. בזמן שירותו העתיק מאנינג כ-750 אלף מסמכים מסווגים והעביר אותם לידי ויקיליקס, ארגון ששם לו למטרה להיות הקוץ הכי גדול בתחת של ממשלות העולם. אחד מהמסמכים האלו והמפורסם שבהם, שזכה לכינוי "רצח משני", הוא סרטון שצולם מתוך מסוק קרבי החג מעל בגדאד. בסרטון, צוות המסוק מחסל שמונה במכונת ירייה, שניים מהם עיתונאים. פרסום הסרטון הזה הוביל ללכידתו של מאנינג. מאנינג יושב כבר שלוש שנים במעצר בתנאים של בידוד כמעט מוחלט. בהופעות שלו בבית המשפט שצולמו בשבועות האחרונים הוא נראה חלש ושבור. הוא הביע חרטה על מעשיו. העונש שקיבל קל יחסית לכתב האישום: ייתכן ששופט אחר מהשופטת הצבאית דניס לינד היה גוזר על מאנינג לבלות את שאר ימי חייו בכלא.

ברדלי מאנינג מובל להארכת מעצרצילום: רפי דלויה

35 שנה. לשם פרופורציה, על ענת קם, המדליפה הצבאית הישראלית שהמעשים שלה היו דומים מאוד לאלו של מאנינג, נגזרו ארבע וחצי שנות מאסר בפועל ושנה וחצי על תנאי (לאחר מכן קוצר עונשה בשנה).

לעונש של מאנינג יש מטרה פוליטית והצהרתית. הוא מצטרף לחיסול המחשבים במערכת הגרדיאן שביצעה ממשלת בריטניה בתור עונש על החשיפות של המדליף אדוארד סנודן; להטרדות שעבר בשדה התעופה היתרו בן זוגו של עיתונאי הגרדיאן שפרסם את החשיפות של סנודן; ולמה שלא יקרה לאדוארד סנודן עצמו אם אי פעם ייפול לידיה של ממשלת ארה"ב. זו השתלחות חסרת רסן, מבוהלת, של ארגונים ארכאיים שמגלים שבעולם של אינטרנט, דיסקים צרובים, דיסקים און קי ומצלמות בכל מקום, אין מקום לפרקטיקות הישנות שלהם של סודות ומועדונים סגורים של יודעי סוד. במובן הזה ממשלות ארה"ב ובריטניה מזכירות את ארגון חברות התקליטים האמריקאי, שמנסה כבר עשור להגיש תביעות ענק נגד משתפי קבצים ומצליח מדי פעם להרוס את החיים של איזה קורבן מסכן. אי אפשר לנצח את השיטה - אז דופקים את מי שאיתרע מזלו ונתן לך לתפוס אותו.

פרקליטו של מאנינג בבית המשפטצילום: רפי דלויה

איפה היינו? אה, כן: נינט בתחתונים

קל להסחף לרטוריקה שהופכת חושפי שחיתויות לבוגדים עלובים. דומה שבישראל השיח הזה אפילו יותר מפותח מאשר בחו"ל. באותה מידה קל לחשוב עליהם בתור אידאליסטים נטולי ציניות שהתגלגלו בטעות לאיפה שהתגלגלו. בעצם, אנשים כמו ברדלי מאנינג יוצאים נגד המערכת בידיעה כמעט ודאית שזו תדרוס אותם, תגרוס אותם בין גלגלי השיניים שלה ותירק החוצה את השלד שלהם כשהוא נקי מבשר. הבנת המערכת של מאנינג הייתה ללא רבב. יש לי הוכחה קטנה. גם מאנינג, בדיוק כמו רני רהב בראש הטור הזה, ידע שבשביל להעביר משהו בין הבוכנות וגלגלי השיניים של המערכת, צריך לסמן  אותו בתור משהו אחר. לכן, כשהוא העתיק את כל אותם מסמכים לתוך דיסק צרוב, הוא כתב על הדיסק בטוש: "ליידי גאגא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ