עידו קינן

מוזיקאים רבים לא מסתפקים בקליפים סטנדרטיים לשיריהם, ויוצרים קליפים שעושים שימוש בכלים של האינטרנט - מידע עדכני ואינטראקציה עם גולשים. הקליפ לשיר Stitches (תפרים) מהאלבום החדש בשם זה של להקת Califone מבוסס על המערכת האקולוגית של קהילת המיקרובלוגים טמבלר ועל התכנים שהיא מייצרת. הקליפ נוצר בכל צפייה מחדש, כשאין גירסה אחת דומה לרעותה.

נקודת הפתיחה של הקליפ היא הטמבלר של האלבום, שמציג אוסף של תמונות ששותפו מטמבלרים אחרים, ולצדן ציטוטים מהשיר. הקלקה על העמוד משחירה את המסך ומתחילה בהשמעת השיר, כשברקע נראות תמונות מרחפות באוויר. התמונות הללו נשאבות אוטומטית ואקראית מתוך אוסף בלוגי טמבלר שנבחר מראש.

פריים מהקליפ Stitches של להקת קליפון

הצבת סמן העכבר על תמונה מבהירה ומחדדת אותה. הקלקה על תמונה הופכת אותה כמו קלף. בצדה השני יופיעו מילים מהשיר ואפשרות לשתף את התמונה בטמבלר של האלבום (היא תופיע שם בסיום הקליפ) או בזה של הצופה. הצופים יכולים להציע בלוגי טמבלר נוספים, שיתווספו למאגר שממנו שואב הקליפ.

הקהילה הטמבלרית נוהגת לשתף תכנים ממשתמשים אחרים, על פי רוב תמונות, כשאחרי התוכן המשותף בדרך כלל משורשר מסלול השיתוף שעובר דרך כל הבלוגים הקודמים ששיתפו אותו, לשם מתן קרדיט ואפשרות לגלות בלוגים חדשים. הקליפ נוצר על ידי הבמאי בריידן קינג והמתכנת ג'ף גרנו (Garneau). בראיון לאתר Dead Oceans אמר קינג שבלוגי טמבלר "מייצגים דרך חדשה של סיפור סיפורים – דרך חדשה לסדר, לסנתז ולמצוא הגיון בחיים ובחוויות שלנו שמתעלה מעל 'היּה היה פעם'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ