בנק בגוב אריות

בג'יי.פי. מורגן עשו טעות גדולה: הם הציעו לאומת האינטרנט לשאול אותם שאלות

שי רינגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי רינגל

ג'יי.פי מורגן היא אחת מפירמות הבנקאות הגדולות בעולם. היא גם חטפה לא מעט ביקורת בשנת 2008, אז נאלץ הממשל האמריקאי להציל אותה מפשיטת רגל בעקבות משבר המשכנתאות. מאז עובדים בג'יי.פי מורגן על מיתוג מחדש ויצירת אמון מחודש עם הלקוחות שלהם. לפעמים הם עושים את זה בצורה כל כך שלומיאלית, שהיא רק יכולה לפתוח לנו צוהר למוחם של האנשים שעדיין לא מבינים שהעולם שונא אותם, אבל באמת ממש.

בחשבון הטוויטר הרשמי של ג'יי פי מורגן פורסמה הזמנה לגולשים לשאול אותם שאלות ולצרף את ההשתגית #AskJPM. כנראה שמנהל המדיה החברתית של ג'יי פי מורגן היה בטוח שרוב השאלות יהיו ענייניות, ושפרופסורים מכובדים לכלכלה ינצלו את ההזדמנות החד-פעמית לשאול איך הולכת להראות השנה הבנקאית הבאה עלינו לטובה. אבל אז נכנס האינטרנט, ועשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב. הנה מיטב השאלות שהוצגו לג'יי פי מורגן בתוך שעות בודדות מרגע שהוכרז האירוע המיוחד:

בניין ג'יי.פי. מורגן צ'ייס ביוסטון, טקססצילום: BFS Man, cc-by

כמה דם המנהלים שלכם צורכים על בסיס חודשי?
אילו עסקאות בלתי חוקיות סגר המנכ"ל ג'יימי דימון עם ברק אובמה מאחורי דלתיים סגורות בפגישה שהתרחשה ב-2 באוקטובר 2013?
מה הולך להיות השיעור של ה LIBOR ביום חמישי הבא? (מתייחס לפרשה שבה הואשמה ג'יי פי מורגן שיחקה עם שיעור הריבית שהבנקים קובעים ביניהם על העברת כספים)
האם הסליז יורד במקלחת רגילה או שיש לכם משהו מיוחד, כמו דמעות של תינוקות?

אם אין לכם כוח לקרוא, נמצא כבר מי שיקריא לכם ציוצים נבחרים בקריאה דרמטית.

ג'יי פי מורגן הבינה שההזמנה התמימה שלה לשאלות הפכה לפיאסקו של יחסי ציבור, ביטלה את האירוע וצייצה: "רעיון גרוע. בחזרה לשולחן השירטוטים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ