רוצים לתת מתנה לאדם זר באינטרנט?

מארגני משחק "גמד-ענק" מקוון המוני מקווים להציף זרים במתנות לקראת פורים. "אנחנו רוצים להפוך את העולם למקום טוב יותר באמצעות האינטרנט", אומרת אחת מהם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בפורים הקרוב תוכלו לקבל מתנות מאנשים זרים. במשחק "גמד-ענק", משתתפים מקבוצה סגורה (כיתה בבית ספר, מקום עבודה) מתבקשים לשלוח הפתעות לאדם שלא יודע את זהותם, ומקבלים הפתעות מאדם שהם לא יודעים את זהותו, עד לחשיפת הזהויות בתום המשחק. בגירסה המקוונת "גמד ענק בין חברים, מכרים וזרים גמורים", שמארגנים אליה גרינפלד ויפעת מור, הגמדים והענקים עשויים להיות זרים גמורים גם אחרי חשיפתם.

מה אתם, ילדים?

מור: "אנחנו לא ילדים, אנחנו ילדותיים".
גרינפלד: "אנחנו שמחים שיש לנו את האפשרות לעשות שטויות בחיים הבוגרים. זה חשוב".

יפעת מור ואליה גרינפלדצילום: זוהר סוסנקו

כל משתתף נרשם בטופס מקוון עם פרטים אישיים, כעבור שבוע הוא מקבל את פרטי הענק שלו וצריך לשלוח לו מתנה. "המטרה היא שסמוך לפורים מלא אנשים יקבלו מלא מתנות בדואר", אומרת מור. "אלו לא צריכות להיות מתנות עם ערך כספי רב, אנחנו מעדיפים דברים שאנשים עושים ולא קונים, עם תשומת לב ואמירה אישית. כי לקבל מתנות זה כיף ואנחנו רוצים להפוך את העולם למקום טוב יותר באמצעות האינטרנט. בשביל זה המציאו את האינטרנט, או לפחות את ה-WWW".

גם אתם תשתתפו במשחק?

גרינפלד: "האמת היא שהכל בשביל ליצר מניפולציה שתגרום לנו להשיג את הגמדים הטובים ביותר. ננתח את התוצאות והאנשים המוצלחים ביותר יאלצו לשלוח לנו מתנות".
מור: "חשבתי חשבתי שאנחנו משחקים את זה נקי :) בכל אופן, גם אנחנו משחקים".
גרינפלד: "האמת שהפיתוי מאוד גדול. אנחנו יכולים לעשות ככה שכל הגמדים ישלחו רק אלינו מתנות. אנחנו נלחמים בדחף הזה מדי יום".

"מישהי שגרה בחו"ל פנתה אלינו וביקשה להצטרף", מספרת מור. "בשביל שמחיר המשלוח לא יהיה יקר מדי, פתחנו רשימה נפרדת לישראלים בחו"ל ושם רשומים בינתיים כמה עשרות. יש אנשים מהארץ שנרשמו לשתי הרשימות בשביל לקבל מתנות מחו"ל".

גרינפלד: "גם פנו אלינו ממפלגת הצעירים של חולון וביקשו להעתיק את הפורמט. אני מכיר מישהי בבאר שבע שלקחה השראה מזה ומנסה להרים את זה שם. זה גם נורא טרי. הכל מתפשט בצורה רוחבית מהר. פתחנו את זה בשבת בערב. ביום ראשון היו מאה נרשמים ושני סניפים (אחד בארץ, אחד בחו"ל), ביום שני היו 300 עם ארבעה סניפים. אנחנו כמו פייט קלאב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ