הבטיחו לכם אתר מהיר יותר? הסיפור הבא ילמד אתכם ממה להיזהר

בעלי אתרים רבים דואגים למהירות הגלישה באתר, שבעיות בה יכולות להבריח גולשים; את החשש הזה יכולים לנצל "אנשי מקצוע" שמבטיחים שיפור במהירות, אך למעשה מבצעים הונאה מסוכנת

רן בר זיק - צרובה
רן בר-זיק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רן בר זיק - צרובה
רן בר-זיק

אחד הדברים שהכי תורמים לחווית השימוש באינטרנט זו המהירות. אין דבר שמבריח לקוחות יותר מאשר אתר איטי. גם גוגל מענישה אתרים איטיים ומורידה אותם בדירוג מנוע החיפוש. זו הסיבה שבעלי אתרים ועסקים רבים ברשת מודאגים בנוגע למהירות האתר שלהם, ויש בעלי מקצוע רבים שעוסקים בשיפור המהירות של האתרים שלהם.

שיפור מהירות של אתר הוא אתגר קשה, כיוון שהוא תלוי בלא מעט גורמים: ראשית בקוד באתר עצמו - קוד איטי שעובד באופן לא יעיל יאט את האתר. שנית, השרת שעליו יושב האתר - אם מערכת ההפעלה איטית או שהרשת עצמה שהוא יושב עליה איטית, או שיש אתר אחר שיושב עליו שדורש משאבים גדולים, הם יאטו את האתר. גם לעתים המיקום הגיאוגרפי של הבודק או התנאים שלו יאטו את האתר. כך למשל, אתר בניו יורק יהיה יותר איטי לגולש מתל אביב לעומת גולש מבריטניה. גם הרשת לא תמיד אחידה: אם הבדיקה מתרחשת בשעות הבוקר המוקדמות, כאשר הרשת פנויה יחסית, יש סיכוי שיהיה שיפור לעומת בדיקה על רשת עמוסה. זו הסיבה שכל כך קשה להאיץ אתר - מדובר בתהליך מורכב וארוך הכולל הקטנת ממשק תמונות, הסרת קוד מיותר, שינוי מיקומי טעינה של קבצים ועוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ