עודד ירון

אפל שיחררה ביום חמישי את OS X 10.7 Lion, מערכת ההפעלה החדשה של מחשבי המק שלה למומחי אבטחה, בצעד שזכה ללא מעט שבחים. בנוסף שיחררה החברה את הקוד למפתחים לקראת יציאתה.

החברה שלחה לכמה האקרים הזמנה לבדוק את המערכת החדשה. "אפל הזמינה אותי להסתכל על הגירסה המקדימה למפתחים", כתב דינו דאי זובי בחשבון הטוויטר שלו אתמול. "אני לא אוכל לדבר על כך עד השחרור, אבל כל הכבוד על הגישה החופשית".

במכתב שנשלח אליו ולחוקרים נוספים שמתמחים במערכות אפל נכתב "מכיוון שאתה דיווחת על בעיות אבטחה במק OS X בעבר, חשבתי שאולי תתעניין בהצצה על המערכת הזאת. היא כוללת כמה שיפורים בתחום האבטחה".

צ'רלי מילר, חוקר אבטחה בחברת Independent Security Evaluators שקיבל הזמנה מאפל, אמר ל-Cnet כי "ככל הידוע לי הם מעולם לא פנו לחוקרי אבטחה בצורה כזאת. כמו כן, אנחנו לא נצטרך לשלם על כך כמו אחרים. זה לא שהיא שוכרת אותנו לעשות בדיקות מלאות של זה, אבל לפחות זה כבר לא בידוד מוחלט, ולפחות הם התחילו לחשוב על אבטחה".

אפל טענה בעבר כי המחשבים שלה בטוחים ואין אפילו צורך בתוכנות אבטחה. אבל חוקרים כמילר מתחו בעבר ביקורת חריפה על הגישה השאננית של החברה. בין היתר הם אמרו כי נתח השוק הקטן של המקינטושים הוא שהביא לחוסר התעניינות מצד פושעים מקוונים, וכך גם לפחות איומים. מילר שפרץ את המק בתחרות Pwn2Own ב-2008 אמר אז כי קל לפרוץ אליו יותר מאשר לחלונות או ללינוקס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ