גנב הלפטופ נלכד בזכות הבלוג

גם כשג'ושוע קאופמן הציג למשטרה תמונות של מי שהחזיק במקבוק הגנוב שלו, היא לא ששה לפעול. אחרי שהבלוג שלו הגיע לתקשורת, היא מיהרה לתפוס את החשוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

התמונות החלו להגיע למייל של ג'ושוע קאופמן. תמונות מגורענות, אפלות ואינטימיות. אדם ישן מכורבל על הספה, אותו אדם יושב על כריות ללא חולצה.

מי היה אותו אדם זר שישב עם הלפטופ הגנוב של קאופמן. קאופמן אסף את התמונות ולקח אותן למשטרה, שלא עזרה לו. אז הוא עלה לרשת ופרסם את התמונות בטוויטר ובבלוג שכותרתו "הבחור הזה מחזיק במקבוק שלי".

החשוד בגניבה. תצלום: אי-פי

"אנשים שעקבו אחרי בטוויטר עשו לזה ריטוויט. זה הופץ לרשתות חברתיות ולתקשורת. זה הפך סופר ויראלי". בו ביום שהוא פרסם את האתר שלו בטוויטר, המשטרה הגיעה לבקר. ביום שלישי המשטרה עצרה נהג מונית בן 27 בשם מותאנה אלדבאשי, בחשד שביצע את הגניבה. ביום רביעי, קאופמן אסף את המחשב מהמשטרה. הוא סיפר שהיה "מופתע ונדהם", כשהחל לקבל תמונות של האיש המשתמש בלפטופ שלו.

המקרה של קאופמן הוא אחד האחרונים בשורה ארוכה של מקרים של אנשים שהשתמשו בכלים טכנולוגיים כדי להשיב לעצמם ציוד שנגנב מהם.

קאופמן בדיוק עבר לדירה חדשה באוקלנד, קליפורניה, כשפורץ נכנס, לקח את הלפטופ, תיק, קורא ספרים אלקטרוניים ובקבוק ג'ין. קאופמן הפעיל את תוכנת Hidden ללמעקב אחרי גניבה שהתקין בלפטופ שלו. התוכנה מצלמתה תמונות ומצוידת בתוכנת מיקום, שמאפשרת לגלות היכן נמצא הלפטופ. חלה לשלוח תמונות שצולמו באמצעות המצלמה המותקנת בלפטופ שלו שלושה ימים לאחר מכן.

כשהביא את התמונות לשוטרים, סיפר, הם לא היו מוכנים לעזור, וגם המיילים הרבים ששלח לאחר מכן לא הניעו אותם לפעולה. "אני יודע שמחשב גנוב הוא משהו קטן בתמונה הכללית של הדברים, אבל זה יהיה נחמד להרגיש שאכפת לכם", כתב בטוויטר בעקבות אכזבתו מהמשטרה.

הוא פנה לאינטרנט בשל התסכול וניסה לפחות לעורר את תשומת לב התקשורת. הוא סיפר כי קיבל טלפון מדוברת המשטרה ביום בו העלה את הלינק לבלוג שלו. הדוברת, הולי ג'ושי, פנתה אליו רק לאחר שכלי תקשורת שאלו אותה על הנושא. היא הסבירה לו כי המקרה שלו נדחק בשל העומס הרב המוטל על חוקרי המשטרה הבודדים העוסקים בתחום הגניבות, אבל הוא לא השתכנע. "המקרה תוייק. אבל היו ראיות, אז לא היו צריכים לעשות את זה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ