לרקוד עם אפליקציות

כל מי שחלם לקרוע את הרחבה ברוקדים עם כוכבים, אבל סובל מפחד במה יוכל ליהנות מהאפליקציות שיכינו אותו לאור הזרקורים

ניו יורק טיימס
בוב טדשי
ניו יורק טיימס
בוב טדשי

רוקדים עם כוכבים סייעה לעורר עניין בריקודים סלוניים, אולם בעבור רבים שרוצים לרקוד בעקבות הכוכבים, השיעורים פשוט יקרים מדי, רחוקים מדי ומביכים מדי.

אבל אם הפרטנר שלך הוא המכשיר הנייד, אף אחד מהמכשולים הללו לא יעמוד בדרכך. אפליקציות למכשירים ניידים יכולות להיות הדבר הטוב ביותר שקרה לריקודים סלוניים בהרבה זמן. הטובות שבהן, כמו Hot Salsa (דולר עד 3 דולר באייטיונס), Pocket Salsa (עולה 3 דולר באייטיונס ו-2 באנדרואיד מרקט) ו-Learn Argentine Tango (מ-10 עד 13 דולר למכשירי iOS של אפל) מציעות שיעורים טובים ולא יקרים.

תודות לפורמט הנייד, אתם גם תוכלו להשתמש באפליקציות כשאף אחד לא רואה, או לעבוד על הצעדים זמן קצר לפני פגישה.

אחרי כמה סיבובים בסלון שלי, מצאתי שסדרת Hot Salsa מוצלחת במיוחד. יש שלוש רמות (מתחילים, בינוניים ומתקדמים), כאשר כל אחת מהן מבוססות על סדרת סרטוני הדגמה של כריסטיאן גוטיארז, לעתים גם עם בת זוגו ליאן פאם.

הסרטונים מספקים, גם אם איכות ההפקה היא פחות ממקצועית. האודיו סביר, התאורה בסדר והם מצולמים בסלון. הווידיאו מצולם מנקודה שהיא לעתים רחוקה מכדי לראות את הצעדים של גוטיארז באופן ברור, למרות שהבעיה היתה פחות מטרידה כשבחנתי את האפליקציה על האייפד.

אם מתעלמים מהנושא האסתטי, האיכות של השיעורים היא די טובה. 30 השיעורים הכלולים בכל אפליקציה הם באורך של דקה כל אחד - בדיוק מספיק לכסות צעד ריקוד משמעותי אחד. את הסרטונים משלימים הסברים כתובים, שאני מצאתי כמסייעים. ניתן גם להוסיף הערות משלכם לכל שיעור - תוספת נחמדה.

Hot Salsa כוללת גם את Salsa Rhythm Interface (ממשק קצב הסלסה) לאימונים. המשתמשים יכולים להתאים לעצמם מנגינת סלסה בקצב ובכלים שהם מעוניינים בהם. בנוסף הוא מציע ספירה קולית בקצב המתאים, שמסייעת בתזמון הצעדים.

Pocket Salsa מציעה הרבה יותר הדרכות בפחות כסף, אבל יש לה חסרונות. עם 100 סרטונים, היא מלמדת את כל הרמות של הריקוד ומציעה סגנון לימוד שונה מזה של Hot Salsa. במקום להציג תנועה עם תיאור, למשל יוצר האפליקציה והמדריך, אנתוני פרסאוד, מכניס קטעי טקסט בנקודות קריטיות של הריקוד.

הצילום והאודיו נקיים וטובים יותר משל Hot Salsa והשיעורים מכסים יותר גישות לריקוד. אבל Pocket Salsa שבלה מבעיה מעצבנת. למרות שניסיתי אותה על חיבור Wifi עם אות חזק, הסרטונים נתקעו פעמים רבות. עברתי ל-Hot Salsa ולא היו שום בעיות.

רקדני סלסה מתחילים עם מכשירי iOS ירוויחו אם יורידו את שתי האפליקציות ויהנו מהיתרונות שיש לשתיהן להציע.

גם לרקדני טנגו יש אופציה טובה, כל עוד יש להם מכשיר של אפל. סדרת Learn Argentine Tango (שבעה פרקים 10-13 דולר כל אחד) בהדרכתו של אלכס קרבס, מדריך טנגו ותיק מפורטלנד, אורגון. הוא מציע כ-15 שיעורים כאשר כל אחד מהם מכסה בדרך כלל צעד ריקוד אחד.

בנוסף, האפליקציה של קרבס מציעה גם שיעורים על ההיסטוריה ומנהגי הטנגו. מצד שני תלמידים עלולים להרגיש שקרבס רץ מהר מדי. לעתים רציתי שההסברים יהיו איטיים יותר, עם תקריבים על רגלי הרקדנים מזוויות שונות.

משתמשי אנדרואיד יאלצו לחכות לשנה הבאה לגרסאות של Hot Salsa ו-Learn Argentine Tango. בינתיים, קהל המשתמשים של מכשירים שאינם של אפל יכולים להתנחם בזרועותיהן של אפליקציות פחות מהוקצעות ל-Pocket Salsa.

Ballroom Dancing Beginners Part 1 למשל היא אפליקציה חינמית ובצדק, כי מדובר בסופו של דבר לפורטל לסרטוני הדרכה ביוטיוב, שמגיע עם פרסומות. עם זאת, הוא בהחלט מועיל, מאחר שהוא מציע קטלוג של שיעורים סבירים של רוב טכניקות הריקוד ועל כן חוסך את החיפוש.

אפליקציות נוספות מציעות תמיכה נוספת. Learn Swing, Salsa, & Tango! למשל, החינמית במכשירי אפל, ובאנדרואיד כ-Salsa, Tango, Swing & Cha Cha, מציעה תרשימים של הצעדים הבסיסיים. היא לא מקיפה או לא נוחה במיוחד, אבל, היא מסייעת לפענח צעדים לא ברורים.

גם DanceTime Deluxe ראויה להתייחסות, לפחות לאלה שמשתמשים באפליקציות שלא כוללות דוגמיות של מוסיקה לאימון במהירויות שונות. DanceTime Deluxe מציעה מקצבים ל-23 ריקודים, כולל מרנגה, בנגרה וצ'ה צ'ה.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ