אי-פי

זה עשוי להיות אחד הדברים החינמיים היקרים בעולם הטכנולוגיה: HP הודיעה ביום שישי כי היא הופכת את WebOS לתוכנה בקוד פתוח, שכל אחד יוכל לתרום לה ולשנות אותה כאוות נפשו.

HP רכשה את מערכת ההפעלה במסגרת רכישת חברת פאלם לפני שנה - עסקה שעלתה לחברה 1.8 מיליארד דולר, במה שהפך לניסיון כושל להחיות את חלוצת הסמארטפונים הכושלת. HP אמרה כי היא מתכננת להמשיך בתמיכה ובפיתוח של WebOS.

מערכת ההפעלה ששוחררה בתחילה לסמארטפון Palm Pre ב-2009, שימשה לבסוף לכמה טלפונים ולטאבלט של HP - ה-TouchPad.

WebOS צויינה לטובה בביקורות בזכות יכולות ריבוי המשימות שלה ובזכות האפשרות לצפות באפליקציות פתוחות כ"קלפים", שניתן להחליק על המסך, ללחוץ להגדלה או לסגור בתנועה פשוטה.

אבל למרות הביקורות הטובות, הצרכנים לא נהרו למכשירים של פאלם ואחר כך של HP. זאת בשעה שמכשירי iOS של אפל וסמארטפונים המריצים את אנדרואיד של גוגל זוכים להצלחה רבה. כמו הצרכנים, גם המפתחים לא מיהרו להצטרף לעגלה של HP.

HP touchpadצילום: HP

HP מקווה כי פתיחת הקוד תביא לפיתוח של אפליקציות רבות נוספות. הצעד גם עשוי להביא לכך שיצרניות אחרות ישתמשו במערכת ההפעלה במכשיריהן.

פרנק גילט, אנליסט בחברת המחקר פורסטר, אמר כי ההחלטה של HP היא יצירתית. הוא מעריך כי חברות היו עשויות להיות מעוניינות ברכישת webOS מ-HP, אבל הוא לא בטוח כמה הן היו מוכנות לשלם. עם הצעד הנוכחי HP ממשיכה בהשקעה מוגבלת במערכת ההפעלה, וממשיכה לשמור על מעורבות בעולם הנייד.

"אם אתה מחליט שאתה לא יכול להיכנס למשחק עד הסוף, לפחות תשאיר את האופציות פתוחות".

העתיד של מערכת ההפעלה היה לא ברור מאז אוגוסט, כשמנכ"ל HP, ליאו אפותקר, אמר כי היא תצא מתחום הטאבלטים והסמארטפונים, והיא תשקול גם מכירה של עסקי המחשבים שלה. בספטמבר הוא הוחלף על ידי מג וייטמן, מנכ"לית איביי לשעבר. היא אמרה כי חטיבת המחשבים נותרת על מכונה, אבל העתיד של webOS נותר לוט בערפל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ