האקר פרסם את קוד המקור של תוכנת pcAnywhere של סימנטק

מבוכה נוספת לחברת האבטחה: ההאקר YamaTough פרסם את הקוד לאחר שסימנטק לא שילמה לו 50 אלף דולר; הוא אמר שהיה עושה זאת ממילא

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

האקר פרסם את קוד המקור של תוכנת pcAnywhere של חברת נורטון. הפרסום של הקוד מעלה את החששות כי האקרים נוספים יצליחו למצוא פרצות בתוכה.

ההאקר המתכנה YamaTough פרסם את הקוד לאחר שהחברה סירבה לשלם לו 50 אלף דולר כדי שישמיד את הקוד. התכתובת פורסמה ביום שני, אבל ההאקר והחברה כאחד טענו כי ממילא לא התכוונו לעמוד מאחורי מה שכתבו זה לזה. הראשון אמר כי הוא עמד לפרסם זאת ממילא, בעוד שסימנטק טענה כי גורמי אכיפת החוק היו אלה שניהלו את המגעים.

בעוד גורמי המשטרה ניסו לפתות את ההאקר לקבל את הסכום בתשלומים כדי למשוך זמן, הוא לחץ לקבלת תשלום מיידי, אך סיפר לרויטרס "גרמנו להם להציע לנו שוחד כדי שנוכל להשפיל אותם". התכתובת בין סימנטק להאקר, שלדבריו מתגורר במומבאי, פורסמה באתר Pastebin

משיכת המשא ומתן נועדה גם כדי שסימנטק תספיק לעדכן את התוכנה, שמאפשרת ללקוחות להתחבר למחשביהם מרחוק

pcAnywhere

."סימנטק היתה מוכנה לפרסום הקוד והיא פיתחה והפיצה שורה של עדכונים מאז ה-23 בינואר כדי להגן על לקוחותינו מפני פרצות", אמר דובר החברה כריס פדן. סימנטק ביקשה מלקוחותיה להפסיק את השימוש בתוכנה זמנית עד שהעדכונים יהיו מוכנים. היא הוציאה את התיקונים לבעיות ידיעות בגירסה 12.5 של התוכנה ב-23 בינואר ותיקונים לגירסאות 12.0 ו-12.1 ב-27 בינואר.

סימנטק מצפה גם לכך שהאקרים יפרסמו את קוד המקור של תוכנות אחרות שברשותם, ובהן גירסת 2006 של נורטון אנטי וירוס ונורטון סקיוריטי. "כפי שכבר אמרנו, מדובר בתוכנות ישנות, ולקוחות סימנטק ונורטון לא יהיו בסכנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ