מיקרוסופט מזמינה אתכם להוריד את גירסת הניסיון של חלונות 8 - תוכנות - הארץ

מיקרוסופט מזמינה אתכם להוריד את גירסת הניסיון של חלונות 8

באירוע שנערך בברצלונה הציגה מיקרוסופט את גרסת הבטא הסופית למערכת ההפעלה חלונות 8, הזמינה להורדה חינם מאתר החברה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יאיר מור

מיקרוסופט השיקה אתמול את גרסת הבטא הפומבית של מערכת ההפעלה הבאה שלה, Windows 8. הגרסה הפומבית זמינה להורדה חינם מאתר החברה, וכוללת לראשונה את חנות האפליקציות הייעודית למערכת, בה יוצעו בשלב הראשון 70 אפליקציות חינמיות, כאשר אחת מהן היא סולוטו הישראלית. בנוסף, משתמשים שיורידו את גרסת המערכת המיועדת לטאבלטים ייהנו מגרסה חינמית של חבילת האופיס, גם היא ניסיונית.

חלונות 8 מציגה שינוי רדיקלי במערכות ההפעלה של מיקרוסופט. מערכת ההפעלה החדשה כוללת למעשה שני ממשקים שונים: הראשון הוא ממשק ה-Metro, המותאם למגע ומוכר עד כה כממשק מערכת ההפעלה הסלולרית של החברה, Windows Phone. ה"מטרו" מחליף את עיצוב שולחן העבודה המסורתי במסך בית המכיל אריחים המציגים מידע וקיצורי דרך לאפליקציות. לצידו, נמצא ממשק שולחן העבודה המסורתי כאפליקציה, ומאפשר להשתמש בתוכנות מהדור הנוכחי של "חלונות".

במהלך ההדגמה היום חשפה מיקרוסופט לראשונה את חוויית השימוש בממשק באמצעות מקלדת ועכבר. ממשק המטרו אינו מכיל את שורת המשימות ואפליקציות הפועלות על גביו אינן מכילות את כפתורי המזעור, ההקטנה והסגירה. במקום זאת, מזעור או סגירת אפליקציות נעשה באמצעות גרירתן אל מחוץ למסך, והחזרה למסך הבית מתאפשרת דרך כפתור ה"התחל" במקלדת או באמצעות כפתור "התחל" המופיע בפינת המסך התחתונה כאשר מקרבים אליה את העכבר. מעבר בין אפליקציות פתוחות נעשה ע"י קרוב העכבר לפינה העליונה של המסך.

בנוסף, כוללת המערכת סרגלי כלים בלתי-נראים בצידי המסך. בצד הימני נמצא סרגל ה-Charms, המאפשר ביצוע פעולות כגון שיתוף תכנים. החברה שחררה ערכת פיתוח תוכנה, המאפשרת לכל מפתח אפליקציה חברתית להוסיף אפשרות לשיתוף באמצעות האפליקציה שלו ישירות מהסרגל.

לחצו לכתבה המלאה ב-TheMarker IT

קרדיט: מיקרוסופט

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ