ההאקר שהפנה את הנשק של אנונימוס נגדם - תוכנות - הארץ

ההאקר שהפנה את הנשק של אנונימוס נגדם

האקר אלמוני ניצל הודעה של אנונימוס שהציעה כלים לתקיפת אתרים, כדי להחדיר לפעילים תוכנה זדונית שמשתלטת על מחשבים וגונבת פרטי חשבונות בנק

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

פעילי אנונימוס שביקשו להשתתף בהתקפות DDoS פותו להוריד קבצים זדוניים, ובכך אפשרו להאקרים להשתלט להם על המחשב, כך דיווחה חברת סימנטק בבלוג שלה.

לדברי סימנטק, ב-20 בינואר, יום ההסרה של אתר MegaUpload, ניצל תוקף אנונימי מדריך אמיתי של אנונימוס באתר Pastebin כדרך להסתנן לתוך מחשבים של פעילים. התוקף לקח את המדריך האמיתי, שכלל לינק להורדת כלי תקיפה שונים, ושינה אותו כך שאחת התוכנות (שתוקפת בשיטת SlowLoris) תכלול גם תוכנה שהשתלטה על המחשב וצירפה אותו לבוטנט - רשת מחשבי משתמשים תמימים, שהאקרים משתמשים בה לצרכיהם.

הרשת המדוברת שנקראת Zeus, משמשת בין היתר למטרות של התקפות DDoS, אבל בסימנטק מציינים כי זה רק חלק מהפעילויות שלה. בין היתר היא משמשת גם לגניבת פרטים, כולל פרטי אימייל ופרטי חשבונות בנק וכרטיסי אשראי מהמחשבים הנגועים.

בסימנטק מספרים כי הפוסט ב-Pastebin זכה ל-26 אלף צפיות ולפחות ל-400 שיתופים בטוויטר.

אנונימוס נוהגים לתקוף ולהפיל אתרים באופן קבוע כדרך מחאה על פעילויות של ממשלות, ארגונים וחברות. לאחר שארה"ב הביאה להסרת אתר מגה אפלואד בשל שיתוף קבצים פיראטיים, פעילים של אנונימוס יוצאו למתקפה כנגד אתרי ממשל ובהם אתרי משרד המשפטים האמריקאי ואתר הבית הלבן. בנוסף הותקפו אתר איגודי תעשיות המוסיקה והסרטים (RIAA וה-MPAA).

קבוצת אנונימוס אינה מסתפקת בתקיפת אתרים. רק בשבוע שעבר פורסמו בוויקיליקס אימיילים שהאקרים של הקבוצה חשפו בפריצה לחברת המודיעין הפרטית סטרטפור.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ