חלונות 7 עלולה לרדת ממדפי החנויות בגרמניה

בימ"ש בגרמניה הורה למיקרוסופט להפסיק למכור את חלונות 7 ואת אקסבוקס 360 במדינה בשל הפרת פטנט של מוטורולה מובילטי

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

בית משפט במנהיים, גרמניה, הורה למיקרוסופט להפסיק את מכירת מערכת ההפעלה חלונות 7 וקונסולת המשחקים Xbox 360 במדינה בשל הפרת פטנטים של מוטורולה מוביליטי.

הסכסוך נוגע לפטנט המשמש לדחיסת וידיאו, שבו מחזיקה מוטורולה מוביליטי, שנמצאת בהליכי רכישה על ידי גוגל תמורת 12.5 מיליארד דולר.

המשפט הוא חלק ממלחמה כוללת שמתנהלת בין אפל ומיקרוסופט מחד לחברות כמו סמסונג, מוטורולה, HTC ואחרות המשתמשות באנדרואיד, מערכת ההפעלה הניידת של גוגל. בעקבות תלונות קודמות של מיקרוסופט ואפל, המפקח על התחרות באיחוד האירופי פתח בשתי חקירות נפרדות כדי לבדוק אם מוטורולה מגבילה מתחרות באופן לא הוגן בשל דרישת תמלוגים גבוהים מדי.

בפסיקה שהתקבלה ביום רביעי בית המשפט קיבל את תלונתה של מוטורולה על הפרת פטנט והכריז כי מיקרוסופט תצטרך לשלם פיצויים למוטורולה. כאמור, בית המשפט גם הורה למיקרוסופט להסיר את מוצריה מהשוק הגרמני, ובהם מוצרי הדגל - חלונות 7 ואקסבוקס 360.

עם זאת, שני הצדדים יוכלו להגיש ערעור בתוך שבעה ימים לפני שפסק הדין ייכנס לתוקפו. דובר מיקרוסופט, תומאס באומגרטנר אמר כי החברה אכן מתכננת לעשות כן. בית המשפט בגרמניה ציין כי אם מוטורולה תרצה שפסק הדין ייאכף לפני שיתקבל פסק הדין הסופי, היא תצטרך להפקיד עשרות מיליוני יורו כערבון.

בית משפט בארה"ב הורה למוטורולה לא ליישם את פסק הדין הגרמני לפני שהוא יסיים לבחון את הפטנט בעצמו.

"בשלב זה אין כל סכנה כי יורו לנו להפסיק את המכירות", אמר באומגרטנר. הוא אמר כי מיקרוסופט מקווה שבית המשפט בגרמניה יוכל לסלול את הדרך לעסקת רישוי הוגנת יותר עם מוטורולה.

מוטורולה בירכה על פסק הדין. "אנחנו פתוחים לפיתרון המצב", מסרה החברה. "תחרות הוגנת היא כל מה שרצינו בשביל הקניין הרוחני שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ