מיקרוסופט הודיעה: חלונות 8 נפרדת מה-Aero Glass - תוכנות - הארץ

מיקרוסופט הודיעה: חלונות 8 נפרדת מה-Aero Glass

המראה השקוף שהפך לסימן היכר של ויסטה וחלונות 7 נזנח לטובת חלונות בעלי מראה נקי וחד שיהיה תואם לממשק מטרו עם האריחים החיים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

אחרי שנפרדה מהיכולת לנגן DVD, מיקרוסופט חשפה כי חלונות 8 עומדת להיפרד מאחד מהמאפיינים המוכרים ביותר של שתי קודמותיה. מערכת ההפעלה החדשה של החברה לא תגיע עם Aero Glass - המראה השקוף של החלונות שהוצג במסגרת ויסטה ונשמר גם בחלונות 7.

סטיבן סינופסקי, האחראי על חטיבת וינדוס, פרסם פוסט ארוך בבלוג של החברה, הסוקר את ההתפתחויות בעיצוב בחלונות מאז גירסתה הראשונה של התוכנה, עבור בחלונות 95, XP, ויסטה וחלונות 7 וסיפר גם על מה שהשפיע על העיצוב של חלונות 8.

"כשהתחלנו לתכנן את חוויית המשתמש של חלונות 8 באמצע 2009, בערך בזמן יציאת גירסת RTM של חלונות 7, הסתכלנו סביב ובחנו את הטרנדים סביבנו. זה היה בעולם שלפני האייפד, עולם לפני ההתפשטות של סוגים ועיצובים חדשים של מכשירים, ולמרות שיותר מ-93% מהמחשבים מריצים גירסה כלשהי של חלונות כיום, זה היה ברור אפילו אז שהעולם שבו חיינו והציפיות של אנשים משתנות באופן דרסטי", כתב.

סינופסקי הודה שהשינוי מבוצע בשלב מאוחר בהתפתחות מערכת ההפעלה הבאה של החברה.

החלונות החדשים של וינדוס 8צילום: מיקרוסופט

חלונות 8 שאבה את השראתה מאחות הקטנה חלונות פון 7 ומממשק האריחים החיים שנקרא מטרו. הממשק בנוי מריבועים נקיים, ללא שימוש בתצוגה שקופה כמו ב-Glass Aero.

סינופסקי הסביר כי הם רצו לשמר את השפה העיצובית החדשה שיצרו. ורצו לשמור על המראה הנקי והחד, ועל כן הסירו את כל האלמנטים הזוהרים, את האלמנטים השקופים וההצללות, וריבעו את כל הפינות העגולות של החלונות.

כאמור, הממשק השקוף אינו הדבר היחידי ממנו נפטרה מיקרוסופט לקראת צאת מערכת ההפעלה החדשה שלה. לאחרונה דיווחה החברה כי האפשרות לנגן DVD תבוטל בחלונות 8, בין היתר בשל הידירה בשימוש במדיה, אך גם בשל התמלוגים שעליה לשלם. מי שירצה באפשרות יוכל להוריד תוכנת צד שלישי, או להשקיע קצת יותר כסף כדי להוסיף את תוכנת מדיה סנטר לחלונות.

צילום: מיקרוסופט

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ