כרום ניצח את אקספלורר בקרב הדפדפנים? תלוי את מי שואלים - תוכנות - הארץ

כרום ניצח את אקספלורר בקרב הדפדפנים? תלוי את מי שואלים

חברת StatCounter הודיעה כי הדפדפן של גוגל הצליח לכבוש את הבכורה במשך שבוע שלם. אבל, לדברי חברות מדידת רשת אחרות יש לו עוד דרך ארוכה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

כרום, הדפדפן של גוגל, הצליח להדיח, לראשונה זה שנים ארוכות את אינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט מכס הבכורה בתחום הדפדפנים, כך לפחות עולה מנתוני חברת StatCounter האירית, אבל לא כולם ימהרו להסכים עם הקביעה

לדברי החברה, שיעור המשתמשים בכרום בשבוע שבין 14 ל-20 במאי עמד על 32.8% בעוד ששיעור השימוש באינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט עמד על 31.9%. זאת הפעם הראשונה בה דווח על שבוע שלם שבו כרום תפס את הבכורה.

פיירפוקס הגיע למקום השלישי עם 25.5% מהשימוש, וספארי של אפל תפס 7.1%. אופרה היה אחרון עם 1.7%.

אבל, אם מאמינים לשיטת הבדיקה של Net Applications האמריקאית, כרום עדיין רחוק מאוד מכיבוש הבכורה. לדברי החברה אקספלורר עדיין תפס באפריל 54.1% מהשוק, בעוד שהנתח של כרום עמד על 18.9%, ופיירפוקס עדיין עומד לפניו עם 20.2% מהשוק. גם נתוני NetMarketShare דומים למדי (54.01% לאקספלורר).

אריק שמידטצילום: אי-פי

הפערים העצומים נעוצים בהבדלים בשיטות המדידה. החברות השונות מתבססות על מידע מעשרות אלפי או מיליוני אתרים, שבהם מותקנים כליש המעקב שלהן. ב-PCWorld הסבירו כי StatCounter נוהגת למדוד כל פעם שמיהו צופה בעמוד בעוד ש-NetMarketShare סופרת כל משתמש שנכנס לאתר רק פעם אחת (מה שמכונה יוניקים). בנוסף, StatCounter לא מפצה על היעדר נתונים ממדינות מסוימות. במארס השנה למשל ציינה מיקרוסופט כי לחברה אין כמעט נתונים מסין, מקום בו יש עדיפות מוחצת לאקספלורר - במידה רבה בזכות שיעור הפיראטיות הגבוה של של תוכנות החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ