טיפ |

התוסף שיעצור את החלונות הקופצים שמסתתרים מאחורי הדפדפן

כל ניסיונותי לעצור את הפופ אנדרים כשלו - לפחות עד שנתקלתי ב-Poper Blocker, פרי יוזמתו של המפתח הישראלי אריק וייצמן

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

גלישה באינטרנט הישראלי אינה עניין פשוט. אם כבר הצלחנו להתמודד מול כל הפופ אפים שמקפצים מול הפנים בזכות פופ אפ בלוקרים למיניהם, אנחנו עדיין מוצאים את ספירת החלונות צומחת בזכות הפופ אנדרים (pop under), שמתחבאים מאחורי חלון הדפדפן ותופסים חצי מסך ואף למעלה מכך.

אני מודה, לא ישבתי ועשיתי השוואה אחד לאחד של כל חוסמי החלונות הקופצים בשוק, אבל ערכתי כבר כמה וכמה חיפושים אחרי משהו שמתמודד היטב עם פופ אנדרים. עד לאחרונה כל חיפושי הסתיימו במפח נפש. ואז במקרה, לפני כחודשיים, ראיתי הודעה בפייסבוק על Poper Blocker, מפגש מקרי שהביא לכך שצרותי עם פופ אנדרים הסתיימו.

פופר בלוקר הוא פיתוח צדדי של המפתח הישראלי אריק ויצמן, שעובד ביום יום בסטארט אפ, שעליו הוא עדיין לא יכול לחשוף פרטים, חוץ מלציין באורח מסתורי שזהו פיתוח חדשני. בינתיים הוא מבטיח גם לפתח גירסה של פופר בלוקר לפיירפוקס.

ויצמן הסביר כי בדפדפנים המודרניים קיים מנגנון חסימה אוטומטי שחוסם פופ אפים, חלונות שקופצים ללא פעולה יזומה של המשתמש. "שמתי לב שהאתרים שמנסים לפרסם בכוח ולעקוף את המנגנון הנ"ל, משתמשים בשיטות "מלוכלכות" כדי לעקוף את מנגונוני החסימה ולמעשה אורבים ללחיצות עכבר תמימות - כאשר המשתמש לוחץ על קישור, או אפילו אם הוא סתם מסמן קטע טקסט מתוך האתר".

ויצמן סיפר שהחלק המסובך בפיתוח היה לחשוב על הדרך, הצד הטכני היה פשוט הרבה יותר. "מרגע ההחלטה לפתח את התוסף עד פירסומו, עבר יום אחד", הוא סיפר.

"פופר בלוקר" אינו מושלם, כמובן. כבר קרה לי שהוא מנע ממילון מורפיקס לענות על שאלה, אבל גם במקרים כאלה אין בעיה לפתוח את החסימה. כאשר פופר בלוקר חוסם פופ אפ, הוא פותח חלונית ובה הוא שואל את המשתמש אם להתיר את פתיחת החלון פעם אחת, או להתיר את הפתיחה לתמיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ