אפל התנצלה על הבעיות באפליקציית המפות החדשה

"בהשקת המפות החדשות שלנו בשבוע שעבר לא עמדנו במחויבות שלנו", כתב המנכ"ל קוק. "אנו מאוד מצטערים על התסכול שזה גרם ללקוחותינו"

עודד ירון
עודד ירון

טים קוק, מנכ"ל אפל, התנצל על הבעיות באפליקציית המפות החדשה של iOS 6, מערכת ההפעלה של האייפון והאייפד. במכתב שהעלתה אפל באתרה המליץ קוק למשתמשים להשתמש באפליקציות מפות חלופיות.

"באפל אנו פועלים כדי ליצור מוצרים ברמה עולמית שמספקים את החוויה הטובה ביותר ללקוחות שלנו", כתב קוק. "בהשקת המפות החדשות שלנו בשבוע שעבר לא עמדנו במחויבות שלנו. אנו מאוד מצטערים על התסכול שזה גרם ללקוחותינו ואנחנו עושים כל שניתן כדי לשפר את המפות".

במכתב ההתנצלות החריג, אם גם לא חסר תקדים של החברה, קוק הגיב לגל הביקורת על אפליקציית המפות החדשה – שהיתה אמורה להיות אחד החידושים החשובים ביותר של ios 6 בעבור המשתמשים אבל באותה מידה גם בשביל אפל עצמה. החברה העדיפה לוותר על האפליקציה של גוגל ששולבה במערכת ההפעלה, כשנה לפני תום החוזה. האפליקציה החדשה הבטיחה בין היתר ניווט קולי, תצלומי לוויין ותמונות תלת מימד חדשות ומרהיבות (בחלק מערי ארה"ב, בשלב הראשון).

אולם, מיד עם צאתה התגלתה האפליקציה כאכזבה. משתמשים דיווחו על טעויות עוד בשלבי הבטא של יציאת האפליקציה, אולם הבעיות החמורות צצו מיד עם יציאת הגירסה המוגמרת של iOS 6 למכשירי אפל. משתמשים דיווחו על בעיות שונות ומשונות. הבעיה נגעה בתמונות לווין שחלקן היו ישנות, או מכוסות עננים, וחלקן היו מעוותות לחלוטין. חמור מכך גם יכולת הניווט התבררה כבעייתית, וכך גם המיקום של נקודות שונות במפה. תחנות רכבת הופיעו בלב נהרות, ערים נעלמו, ואחרות "הוזזו" ממקומן.

7 מתוך 7 |
הסימון נכון, הוראות ההליכה לאצילום: the amazing ios6 maps
1 מתוך 7 |
פסיכדליה במפות של אפלצילום: the amazing ios6 maps
2 מתוך 7 |
נראה אתכם מנחיתים מטוס על המסלול הזהצילום: the amazing ios6 maps

בנוסף התברר השבוע כי iOS 6 לא מציגה את ירושלים כבירת ישראל. משתמשי אייפון ואייפד שהספיקו לעדכן את מערכת ההפעלה החדשה שמו לב כי בשונה מיתר מדינות העולם, למדינת ישראל לא מופיעה כלל עיר בירה.

במכתבו ציין קוק שהמפות החדשות כבר משמשות ביותר מ-100 מיליון מכשירי iOS 6. אולם, זה לא מנע ממנו להמליץ למשתמשים לנסות להשתמש במפות חלופיות כמו אלה של וייז הישראלית, גוגל, מיקרוסופט בינג או נוקיה על ידי הוספת קיצור דרך בדף הבית של המכשיר שלהם.

משתמשים רבים ציינו כי הפיתרון הזה אינו מיטבי, אולם על פי דיווח בניו יורק טיימס, גוגל כבר עובדת על אפליקציית מפות שמיועדת למכשירי iOS. אריק שמידט, יו"ר גוגל, אמר ביום שלישי בטוקיו כי החברה לא הגישה אף אפליקציית מפות לאייפון. אבל כאמור, לפי גורמים המעורים בנושא, גוגל כבר פועלת להוציא אפליקציית מפות ל-iOS 6.

על פי גורמים המעורים במגעים בין החברות. החלטת אפל התקבלה בעקבות סירובה של גוגל להוסיף לאפליקצייה במכשירי אפל יכולת ניווט קולית, כפי שקיימת בגירסת האפליקציה לאנדרואיד כבר שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ