גילה פירצה ב-AT&T והורשע בהאקינג - תוכנות - הארץ

גילה פירצה ב-AT&T והורשע בהאקינג

אנדרו אורנהיימר ושותפו חשפו כי AT&T אינה שומרת היטב על כתובות המייל של בעלי אייפד; הם נתבעו, ואתמול הוא הורשע. חברו הודה במסגרת עסקת טיעון

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ ורויטרס

בית משפט אמריקאי הרשיע האקר, שביקש להצביע על פרצת אבטחה ב-AT&T, בשל גניבת פרטים ומידע של כ-120 אלף משתמשי אייפד. אנדרו אורנהיימר (Weev) בן ה-27 הורשע בבית משפט בניוארק, ניו ג'רזי, בקשירת קשר לחדירה לשרתים ללא רשות, כמו גם בגניבת זהות. אורנהיימר כתב כי הוא ציפה לפסק הדין הזה, וכי הוא מתכוון לערער.

אורנהיימר עומד בפני עונש של 5 שנות מאסר וקנס של 250 אלף דולר על כל אישום. דניאל ספיטלר, נאשם נוסף בפרשה, הודה באשמה ביוני 2011 והוא ממתין לגזר דינו.

השניים שהזדהו כ-Goatse Security כתבו תוכנה שאותה כינו "account slurper". היא ניצלה את העובדה ש-AT&T לא הציבה כל הגנה על מספר הזיהוי של כרטיס הסים (ICC-ID) ואפשרה לכל אחד לאסוף מהאתר את כתובות האימייל שקשורות למכשירים.

בין החשבונות שהצליחו לגלות היו בין היתר גם דמויות מפורסמות כמו דיאן סוייר מרשת ABC, ראש העיר ניו יורק מייקל בלומברג וראש העיר הנוכחי של שיקגו רם עמנואל. את הפרצה הם חשפו באתר Gawker שפרסם כתבה על הגילוי שלהם.

אנדרו אורנהיימרצילום: מוויקיפדיה, weev

טור אקלנד, עורך דינו של אורנהיימר אמר לרויטרס כי מרשו שוחרר בערבות, ותכנן להגיש ערעור על הפסיקה. "אנו לא מסכימים עם הפרשנות של התובעים על מה שנחשב כפריצה לא מאושרת למחשב במסגרת החוק להונאה ושימוש לרעה באמצעות מחשב", אמר אקלנד, שטען כי הפרשנות שלהם מחמירה מאוד.

אורנהיימר עצמו כתב בטוויטר "הי חברים, אל תדאגו! ידעתי כשנכנסתי לזה שאני אורשע פה. אני מערער כמובן".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ