אחרי חודש: החדירה של חלונות 8 נמוכה מזו של חלונות 7

בעוד שמיקרוסופט טוענת למכירות גבוהות מאלה של קודמתה, חברת StatCounter מדווחת על חדירה של 1.31% של חלונות 8 לעומת 4.93% של קודמתה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

מיקרוסופט התהדרה בשבוע שעבר במכירות של 40 מיליון יחידות של מערכת ההפעלה החדשה חלונות 8 - נתונים שמעידים על קצב אימוץ מהיר מזה של קודמתה חלונות 7. ואולם, נתונים שהציגה חברת StatCounter בסוף השבוע מראים שהמצב הרבה פחות מזהיר.

הנתונים שפרסמה חברת המחקר מתבססים על השימוש באינטרנט. לפיהם, חלונות 8 הצליחה לתפוס רק 1.31% מנתח התעבורה בארבעה השבועות שהסתיימו ב-26 בנובמבר. בחברה מציינים כי בתקופה המקבילה, כחודש לאחר ההשקה ב-2009, חלונות 7 הצליחה להגיע ל-4.93%. בארה"ב קצב החדירה של חלונות 8 עומד על 1.77% לעומת 5.2% של וינדוס 7.

הבעיה עם ההצהרה של מיקרוסופט היא שהחברה לא חשפה כמה מאותם 40 מיליון יחידות באמת הגיעו לידי צרכנים, ולא נקנו רק בידי יצרניות המחשבים.

באלמר באירוע השקת חלונות 8צילום: אי–פי

גם אודהאן קאלן, מנכ"ל StatCounter, התייחס להצהרה של מיקרוסופט והסביר כי המספרים "לא תורגמו בשטח למספרי שימוש משמעותיים. דבר זה עשוי לנבוע ממכירות ליצרניות ולא למשתמשי קצה, כך שבהחלט ייתכן שחלונות 8 תזכה לדחיפה בעונת הקניות של דצמבר".

לפי הנתונים של החברה שמסתמכים על 15 מיליארד צפיות בדפים בחודש, נתח השוק של חלונות 7 עומד על 52.4%. אחריה מגיעה XP עם 26.5%.

מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט נועדה לאפשר לה לגשר בין הטאבלטים החדשים על ממשקי המגע שלהם לבין עולם הדסקטופ שבו היא עדיין שולטת ללא עוררין. בביקורו בארץ להשקת חלונות 8 וחלונות פון 8 הבהיר מנכ"ל החברה סטיב באלמר שבשביל מיקרוסופט, אין כזה דבר עידן הפוסט פי-סי. לדבריו, גם טאבלטים וסמארטפונים הם בסך הכל PC בשם אחר.

בשבוע שעבר חשפה מיקרוסופט את מחיריהם של מחשבי ה-Surface המצויידים בחלונות 8 פרו. החברה כתבה בבלוג שלה כי הטאבלט שיצוייד ב-64 ג'יגה בייט שטח אחסון יעלה 900 דולר, בעוד שגירסת ה-128 ג'יגה בייט תעלה 1000 דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ