נציבי פרטיות בקנדה והולנד: WhatsApp עוברת על החוק

האפליקציה דורשת ממשתמשים את כל פרטי אנשי הקשר שלהם, גם כאלה שאינם משתמשים בה, בניגוד לחוקי הפרטיות במדינות

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

אפליקציית WhatsApp מפרה חוקי פרטיות בעולם, מאחר שהיא מחייבת משתמשים לספק לה גישה לכל ספר הטלפונים, כך מסרו גופים להגנת הפרטיות בהולנד ובקנדה.

WhatsApp, היא אחת מ-5 האפליקציות הנמכרות בעולם, והיא זמינה בין היתר לאייפון, לאנדרואיד ולמכשירי בלקברי. האפליקציה מאפשרת לשלוח מסרים מיידיים בחינם כמו גם להתחבר לקבוצות שונות. Whatsapp מציעה את האפליקציה ב-0.99 דולר למשתמשי אייפון. בחנות גוגל Play של אנדרואיד היא מוצעת בחינם לשנה, ולאחר מכן היא עולה 0.99 דולר לשנה.

שני הגופים להגנה על הפרטיות הוציאו דו"ח משותף שבו הם קובעים כי האפליקציה עוברת על החוק מפני שהמשתמשים חייבים לאפשר גישה לכל ספר הטלפונים שלהם, כולל למספרים של משתמשים שאינם משתמשים באפליקציה.

"היעדר הבחירה מהווה עבירה על חוקי הפרטיות הקנדיים וההולנדיים. משתמשים ואנשים שאינם משתמשים צריכים שתהיה להם האפשרות לשלוט במידע האישי שלהם, והשירות צריך לאפשר למשתמשים לקבוע בחופשיות איזה אנשי קשר הם רוצים לשתף עם WhatsApp", אמר ג'ייקוב קוהנסטאם, יו"ר הרשות ההולנדית להגנה על הפרטיות.

החוקרים הוסיפו כי החברה מחויבת לבצע שינויים שיגנו על פרטיות המשתמשים, כולל הוספת היכולת לנהל ידנית את אנשי הקשר. בספטמבר 2012, החברה החלה להציע הצפנה של שירות המסרים, בין היתר בעקבות חששות שעלו מהחקירה.

הסוכנות ההולנדית מסרה עוד כי תמשיך לעקוב אחרי החברה, והיא עשויה להשית עליה קנסות אם זו לא תטפל בבעיות הפרטיות.

WhatsApp עצמה לא היתה זמינה לתגובה. 

תגובות