מדריך |

קיצורי הדרך שיעזרו לכם לנווט בחלונות 8

חלונות 8 אמנם נולדה לעידן המגע, אבל גם למקלדת יש עוד מה להציע. הנה כמה שילובי מקשים שיחסכו לכם התברברויות מיותרות

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

חלונות 8 איתנו כבר כמה חודשים ולמרות שעד כה היא לא המריאה כפי שמיקרוסופט קיוותה, אפשר לראות אותה יותר ויותר.

כשחושבים עליה הדבר הראשון שקופץ לראש הוא כמובן ממשק האריחים המרשים שלה, אבל אצלי לפחות הוא נעלם מהראש שנייה אחרי שהוא עולה. זה מפני שברגע שהוא נפתח (וזה מהר, מוכרחים להודות) אני ממהר לעבור לדסקטופ הישן, שמגיע בלי כפתור ה-Start (על התחליפים, בקרוב).

זהו.זאת חוויית החלונות 8 שלי. בדרך כלל אין לי בעיה איתה חוץ מתחושת ההחמצה שהם יצרו משהו מרשים, שבעצם לא קיים בשבילי. רק כשאני צריך למצוא משהו שלא נמצא בדסקטופ פתאום חסרים לי דברים.

במקרים כזה אפשר להיעזר כמה מקיצורי הדרך הרבים של המערכת. הנה רק כמה מהם:

מקש חלונות (עם סמל חלונות) - יחזיר אתכם למסך הראשי. עוד לחיצה, והוא יחזיר אתכם לאפליקציה האחרונה שבה הייתם.

חלונות + C פותח את התפריט הימני, שמיקרוסופט מכנה ה-Charms Bar. הוא מציע גישה לחיפוש, לתפריט שיתוף, לתפריט הראשי ולמכשירים נוספים והגדרות.

חלונות + F יפתח לכם גם את ה-Charms Bar אבל ישירות בחיפוש.

ה-Charms Bar פועל בצורה קונטקסטואלית, כך שכל פעם שתפתחו אותו, הוא יותאם לתוכנה שבה אתם עובדים. לדוגמא אם אתם נמצאים בתוך חנות האפליקציות, החיפוש יוגדר בראש ובראשונה לחיפוש אפליקציות.

יש עוד כמה אפשרויות לפתיחת ה-Charms Bar. אם אתם רוצים לעשות חיפוש למשל, חלונות + F יפתח אותו במיקוד על קבצים, בעוד שחלונות + W יפתח את החיפוש הכללי ישירות על הגדרות.

חלונות + E יפתח לכם את "המחשב שלי"

חלונות + D נועד לאנשים כמוני שרק רוצים את הדסקטופ. השילוב מעביר את המשתמש ישירות לדסקטופ, בנוסף כאשר אתם נמצאים בדסקטופ, לחיצה נוספת עליו תעלים את כל החלונות. לחיצה על חלונות + M תקצר את זה ללחיצה אחת - כלומר תפתח את הדסקטופ ותמזער את כל החלונות הפתוחים בו.

חלונות + Tab נועד למי מכם שחי את חלונות 8 כמו שמיקרוסופט התכוונה, הוא פותח את התפריט השמאלי של אפליקציות חלונות 8 הפתוחות, ומאפשר לכם לעבור ביניהן. כדי לבחור אתם צריכים להחזיק את מקש החלונות לחוץ וללחוץ על הטאב עד שתגיעו לאפליקציה הדרושה. אם אתם רוצים להגיע לכך עם העכבר, אתם צריכים להוביל את הסמן לפינה השמאלית העליונה ולאחר מכן להוריד אותו למטה.

חלונות + + או חלונות + - לא זה לא תרגיל בחשבון, זאת הדרך שתוכלו לשלוט בגודל התצוגה. בנוסף, הוא יפתח חלונית שתאפשר לכם לשלוט יותר טוב בהגדלה.

חלונות + . (או ץ בעברית) הוא עוד שילוב טוב למאמצי חלונות 8. הוא מעגן את החלון הנוכחי שלכם בצד ימין של המסך. לחיצה נוספת תעביר אותו לצד שמאל.

ועוד שניים למתקדמים

חלונות + X נועד למי מכם שרוצה להיכנס לאופציות קצת יותר מתקדמות. הוא פותח תפריט שכולל בין היתר גישה לתפריטים כמו ניהול כוננים, ניהול המערכת ועוד.

חלונות + R כרגיל, פותח את תפריט Run

מה קיצורי הדרך הכי שימושיים שלכם?

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ