גם זאת דרך להיכנס לקורסים טובים באוניברסיטה

סטודנטים בניו יורק יצרו תוכנה שבדקה מתי מתפנה מקום בקורסים פופולריים. אם הם לא היו מסכנים את כל מערכת המחשבים, אולי הם היו תופסים את המקום

אריאל קמינר, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריאל קמינר, ניו יורק טיימס

חברות בוול סטריט משתמשות בתוכנות מתקדמות למסחר במהירויות אדירות כדי להרוויח מיליארדי דולרים, בעוד שמעריצים של אמנים משתמשים בתוכנות משלהם כדי לסייע להם לזכות בתחרויות פופולריות ברשת.

עכשיו הצטרפו לעניין כמה סטודנטים בברוך קולג' שניסו להשיג יתרון ברישום לקורסים הפופולריים ביותר. ואולם, במקום לקבל את מבוקשם הם הסתבכו עם הנהלת הקולג' וכך חבריהם שניסו זאת אחריהם.בסך הכל, הדיקן הורה ל-19 תלמידים להפסיק מיד את הניסיונות שלהם.

הסטודנטים יצרו תוכנה שמתחברת אוטומטית למערכת הרישום של המכללה ובודקת שוב ושוב אם יש מקומות פנויים בקורסים פופולריים. הבעיה היתה שהתוכנה שלהם יצרה  עומס כה רב על המערכת עד שהיא איימה להפיל את מערכת המחשבים של City University of New York, שאליה שייכת המכללה. ארתור דאונינג, אחראי המחשוב בברוך קולג', סיפר שהם הבחינו בנעשה לאחר ששני חשבונות של סטודנטים ביצעו כמעט מיליון שאילתות לשרתים.

ברוך קולג'צילום: מוויקיפדיה, Xbxg32000

ד"ר בן קרפוס, דיקאן הסטודנטים, שלח בשבוע שעבר מייל המזהיר מפני הפרה משמעותית של מדיניות האוניברסיטה, לפיה נאסר לשנות את דרך פעולת המערכת, או להשפיע על האופן בו אחרים משתמשים בה. קרפוס סיפר שבית הספר עדיין לא החליט על העונש הראוי לסטודנטים, אך הוא הדגיש כי לא היתה כל כוונת זדון במעשיהם.

"מנקודת המבט שלהם, הם באמת לא ידעו שמה שהם עושים מהווה הפרה של מדיניות השימוש במחשבים. בגלל שהם לא ראו במה שהם עושים כמשהו זדוני, אני חושב שיש מקום לגאווה בכך שהם יזמו את זה".

גם סטודנטים אמרו דברים דומים. "הם בעצם מקבלים עונש על זה שהם חכמים. הם צריכים לקבל פרס", אמר ג'ו דה סיימון, סטודנט לפסיכולוגיה ארגונית ותעשייתית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ