החמקן האיראני המריא לשמיים, על כנפי הפוטושופ

התקשורת האיראנית הציגה תמונה של המטוס החדש והחדיש כשהוא טס מעל לעננים; בלוגר איראני הוכיח כי מדובר בזיוף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

איראן התגאתה לאחרונה בהישג שרק מדינות מעטות יכולות להתפאר בו כשחשפה את המפציץ החמקן החדש שלה, ה- Qaher 313. ואולם, לפחות מחוץ למדינה נראה שההישג מעט נפגם מאחר שמומחי תעופה שונים קבעו שהמטוס שהוצג הוא לא יותר מדגם שאין סיכוי שהוא יתרומם מעל הקרקע.

ובכן, עכשיו מגיעה הוכחה חותכת לכך שהמטוס החדש לא רק ממריא אלא גם טס גבוה מעל העננים - כך לפחות לפי תמונה שפורסמה באתר khouznews.ir. אבל כפי שציין בלוגר איראני, גם ההוכחה הזאת קצת בעייתית, זאת מפני שהתמונה הודבקה בפוטושופ.

בבחינה מדוקדקת הוא גילה בין היתר כי האורות שמשתקפים על גוף המטוס זהים לאורות שהשתקפו על המטוס באחת התמונות שצולמו בעת חשיפתו החגיגית. בנוסף הוא הצליח למצוא את תמונת הרקע המקורית ללא המטוס.

5 מתוך 5 |
כך נראה שיגור של טיל בפוטושופ
1 מתוך 5 |
הקאהר 313 גירסת הפוטושופ
2 מתוך 5 |
הקאהר 313 והתמונה המקורית, כפי שהעלה harfhaye-nagofte-elham.blogspot.fr. לחצו להגדלה

זה אינו המקרה הראשון שבו איראן משתמשת בפוטושופ כדי להאדיר את היכולות שלה. בנובמבר האחרון היא חשפה מסוק ללא טייס בשם Koker-1, שמצויד בארבעה רוטורים. הוא התברר בעצם כפיתוח של אוניברסיטה יפאנית. במקרה אחר ומפורסם אף יותר ב-2008 איראן השתמשה בפוטושופ כדי לשגר טיל שיהאב שנותר על כן השיגור בתרגיל של הצבא.

לאחרונה איראן גם הודיעה ששיגרה קוף לחלל במה שאמור היה להיות הישג טכנולוגי מרשים, אולם מומחים הטילו ספק בגודל ההישג, ומאוחר יותר גם התברר שאיראן הפיצה צילומים של לפחות שני קופים שונים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ