אפל הודתה: האקרים הצליחו לחדור למחשבי מק בתוך החברה

אותם פורצים שתקפו את פייסבוק ואת טוויטר הצליחו לפגוע גם ביצרנית האייפון והאייפד; מומחים: הם פגעו במאות חברות נוספות

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

אפל הותקפה בידי האקרים שהצליחו לחדור למחשבי המק של חלק מהעובדים, כך מסרה החברה בהודאה חסרת תקדים ביום שלישי על התקיפה הגדולה ביותר נגד מחשבי מק בארגונים.

ההאקרים, שזהותם אינה ידועה, חדרו למחשביהם של חלק מהעובדים כשהם ביקרו באתר של מפתחי תוכנה שהיה נגוע בתוכנה זדונית, שנועדה לתקוף מחשבי מק.

לדברי אפל, אותה תוכנה זדונית שימשה גם לתקוף גם מחשבי מק בחברות אחרות, אם כי היא לא חשפה את שמות החברות המדוברות. "אפל זיהתה את התוכנה הזדונית שהדביקה מספר מצומצם של מחשבי מק דרך פירצה בתוסף ג'אווה לדפדפנים. התוכנה הזדונית שימשה בתקיפה נגד אפל וחברות נוספות והופצה דרך אתר למפתחי תוכנה. זיהינו מספר קטן של מחשבים שנפגעו בתוך אפל, ובודדנו אותם מהרשת. אין כל עדות לכך שמידע כלשהו עזב את אפל".

אותו תוכנה זדונית שפגעה באפל שימשה בתקיפה נגד פייסבוק, שהרשת החברתית חשפה ביום שישי. לדברי אדם המקורב לחקירה, גם ההתקפה שהופנתה נגד טוויטר היתה מאותו סוג.

מומחה אבטחה עובד על המק שלוצילום: רויטרס

אדם נוסף שמכיר את פרטי החקירה אמר כי מאות חברות, כולל קבלניות בתחום הביטחון, נפגעו מאותה תוכנה זדונית. למרות שאותו אדם אמר כי ייתכן שהתוכנה הגיעה מסין, אין לכך כל הוכחה. "זה מבצע חדש. הוא אינו דומה לאלה שקוראים עליהם, ובהם אפשר לזהות שמדובר בתקיפות מסין", ציין אחד המרואיינים.

הדיווח מגיע לאחר פרסום הדו"ח של חברת מדיאנט שגילה קשר חד משמעתי בין שורה של פריצות סייבר ליחידה של הצבא הסיני.

החקירות של התקיפות נמשכות, ועדיין לא ברור היכן הם החלו, באיזו מידה ההאקרים הצליחו לגנוב מידע ממערכות שהותקפו, או אם זוהו כל המחשבים שהודבקו בתוכנה הזדונית.

התוכנה הזדונית הופצה בין היתר דרך אתר שמיועד למפתחי אייפון, ושעדיין עשוי להיות נגוע בתוכנה הזדונית. חברת האבטחה F-Secure מסרה כי ייתכן שהתוקפים ניסו להשיג גישה לקוד המקור של אפליקציות שנמצאות בפיתוח. זאת כדי למצוא פרצות באפליקציות עוד בשלב הפיתוח.

צ'רלי מילר, מומחה לאבטחה במחשבי מק, אמר כי ההתקפות הן סימן לכך שהאקרים עם כוונות פליליות לומדים את מערכת ההפעלה של אפל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ