הפרסומות בדרך לאפליקציית ג'ימייל באנדרואיד?

הבלוג Android Police גילה כמה הוכחות לכך שגוגל מכינה את התשתית לשילוב הודעות במייל

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

משתמשי אפליקציית ג'ימייל באנדרואיד עשויים לקבל בקרוב לתוספת לא ברוכה בהכרח - פרסומות, כך דיווח הבלוג Android Police, שבחן את הקוד של האפליקציה החדשה.

אמנם, גוגל עדיין לא מציגה מודעות בתוך האפליקציה, אבל אדם רוסקובסקי כתב בבלוג כי בחן את הקובץ וגילה כמה ראיות לכך לכך שהיא מכינה את הקרקע לפרסומות. בין היתר, הוא מעריך כי משתמשים יוכלו להחליט אם לשמור את המודעות, כך שישולבו בדומה להודעות בתיבה שלהם, או למחוק אותן.

גוגל הכניסה רק ביולי האחרון לג'ימייל בדסקטופ תוספת של לשוניות שמחלקות את המייל לכמה מדורים כמו דואר פרסומי, דואר מרשתות חברתיות ועוד באופן אוטומטי. לדברי הבלוג Venture Beat, החלוקה נועדה בין היתר גם לאפשר לגוגל להקל עליה לאפשר מיילים פרסומיים למשתמשים. 

גוגל ספגה בשבוע שעבר מכה במאבק משפטי שהיא מנהלת על השימוש שלה בתיבות מייל לצורכי שאיבת מידע על משתמשים, זאת כדי להציג להם פרסומות. השופטת לוסי קוך דחתה את בקשתה של גוגל שלא לאפשר תביעות נגד החברה בגין הסריקה של התיבות.

גוגל טוענת כי איש לא רואה את המידע, וכי הוא נעשה כולו בידי תוכנות אוטומטיות ומשמש גם לצורכי סינון ספאם, אבל השופטת דחתה כאמור את טענתה של החברה והתירה את ההגשה של תביעה ייצוגית נגד החברה על חדירה לפרטיות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ