עודד ירון

אחרי שווייז גילתה לנו שהסמארטפון יכול לחלוץ לנו את הפקקים בכביש ו-iOnRoad הראתה איך אפשר להשתמש בו כדי להישמר מתאונות, חברת Anagog הישראלית מקווה להיעזר בו כדי למצוא לנו חניה.

"אנחנו למעשה עושים חניה במיקור המונים באופן טכנולוגי לחלוטין", הסביר ירון איזבונד, מנכ"ל משותף. הוא הסביר כי הטכנולוגיה שלהם מורכבת מכמה שכבות אבל הליבה מבוססת על אלגוריתם שיודע לזהות מתי מישהו יצא מחניה, למעשה, היא מאפשרת לזהות מתי מישהו עומד לצאת מחניה. בשיחה עם הארץ הסביר כי הם שמים דגש נוסף על צריכת אנרגיה מאוד נמוכה כדי שניתן יהיה להפעיל את האפליקציה ברקע.

בעבר כבר נעשו כמה מחקרים וניסיונות לסיוע למציאת חניה, בין היתר בחניונים באמצעות מצלמות או חיישנים שונים, או לחילופין בסיוע פעיל של הגולשים. איזבונד מסביר שבניגוד לכך הטכנולוגיה שלהם פועלת באופן אוטומטי.

"אנחנו יודעים לדווח אוטומטית שמחזיק הטלפון יצא עם רכבו ממקום החניה. ויותר מזה אנחנו יודעים גם להגיד שמחזיק הטלפון מתקדם למכונית לקראת יציאה ממקום החניה. בערים צפופות חשוב מאוד לדעת על מקומות שעומדים להתפנות כי יש סיכוי רב שאחרי מספר שניות זה ייתפס".

המידע על החניות עובר גם ניתוח בשרתים של החברה כדי לאפשר לה לבצע ניתוח של מגמות החניה. "אלמנטי חנייה לא רלוונטיים מסוננים החוצה. למשל, אם מישהו עצר בכביש מהיר לרגע - יש לנו סט של קריטריונים לחניות לא רלוונטיות", הסביר.

המודל העסקי שלהם מבוסס על שיתוף פעולה עם חברות כמו פארקס שפעילה את EZPark, שאיתה חתמו על הסכם. החברה מציעה שירותי חניה בכ-130 ערים ברחבי העולם, והרעיון הוא לשלב את הטכנולוגיה שלהם באפליקציה של EZPark כדי לסייע למשתמשים למצוא חניה. אנגוג שהוציאה כבר כמה אפליקציות, אחת מהן למשל נועדה לעזור להימנע משכחת ילדים במכונית. החברה, שנמצאת עכשיו בגיוסים, עדיין לא הוציאה אפליקציה משלה, אולם לדברי אייזבונד, האפליקציה צפויה לצאת בקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ