בריטניה מנסה לשבור את שליטת מיקרוסופט אופיס בממשלה

המדינה פועלת ליצירת תקנים אחידים ברחבי גופי הממשל כדי שתוכל לעבור לשימוש בתוכנות קוד פתוח וספקים נוספים ולחסוך מיליונים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

שרים בבריטניה בוחנים את האפשרות לחסוך עשרות מיליוני ליש"ט בשנה על ידי מעבר לקוד פתוח ונטישה של תוכנות של חברות כמו מיקרוסופט. רק על תוכנית אופיס בריטניה הוציאה 200 מיליון ליש"ט מאז 2010.

השר לענייני הקבינט‎, פרנסיס מוד, מאמין כי אפשר לחסוך חלק ניכר מההוצאות האלה על ידי מעבר לתוכנות קוד פתוח כמו ליברה אופיס או על ידי שימוש בתוכנות מקוונות כמו Google Docs.

הממשל הבריטי מתכנן ליצור אחידות בפורמטי מסמכים כדי לשבור את השליטה של ספקי שירותי טכנולוגיה ולשפר את התקשורת בין עובדי ציבור. ההצעה היא חלק מהניסיון של הקואליציה לשפר את תהליך הרכש שלה.

צילום: אי–פי

השר מוד שצפוי להשתתף באירוע כלל ממשלתי יאמר באירוע כי "התוכנה שאנחנו משתמשים בה עדיין מסופקת בידי כמה חברות גדולות. אוליגופול ששולט בשוק. אני רוצה לראות מגוון רחב יותר של תוכנות בשימוש, כדי שמשרתי ציבור יקבלו גישה למידע שהם צריכים ויוכלו לעבוד בלי שיצטרכו לקנות תוכנה מחברה מסוימת".

מוד אמר כי תקנים טכניים "אולי לא נשמעים כמו הירייה הראשונה במהפכה, אבל אל תטעו: האימוץ של תקנים בממשלה מאיים לשבור את הסד של פורמטים קנייניים שבו נתונה הממשלה. כך אנחנו פותחים את הדלת לספקי תוכנות רבים אחרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ