גרדיאן

אפליקציית שיתוף הסודות Secret הושקה רק לפני 45 ימים וכבר הספיקה להפוך ללהיט בקרב אנשי עמק הסיליקון. עכשיו הסטארט אפ שעומד מאחוריה הצליח לגייס 8.6 מיליון דולר.

Secret הושקה כאפליקצייית אייפון בארה"ב ובקנדה בשלהי ינואר, והיא עדיין לא זמינה לאנדרואיד או בשאר העולם. המשיכה שלה נובעת מהאפשרות ליצור רשתות חברתיות של אנשים המתבססות על רשימת אנשי הקשר שלהם - באותה שיטה שמשמשת את אפליקציית WhatsApp. אז, אחרי שטוותה את הרשת, האפליקציה מאפשרת לשתף סודות בתוכה באופן דיסקרטי.

"כשחברים אוהבים את הסוד שלך, הוא ישותף עם חבריהם. אם הם אוהבים את הפוסט, הוא יכול להגיע אפילו רחוק יותר", מסבירים באתר. "כשהסוד שלך עובר יותר משתי דרגות של מרחק, הוא יצויין במיקומך הכללי, למשל 'קליפורניה'".

Secret. לשתף סודות עם העולם - באופן דיסקרטי

החברה טוענת כי היא מצפינה את הפוסטים כדי לוודא שאפילו הצוות שלה לא יוכל לגלות מי כתב אותם, היא אף מונעת ממשתמשים לגלות אפילו איזה מחבריהם משתמשים באפליקציה. היישום הפך מהר מאוד ללהיט בקרב אנשי עמק הסיליקון, ובעיקר בקרב עובדים ששמחים לשחרר קיטור על חברות הטכנולוגיה שבהן הם עובדים.

החברה הודיעה כי Google Ventures, leiner Perkins Caufield Byers and Fuel Capital, אשטון קוצ'ר ואלכסיס אוהניון, ממייסדי רדיט, הם בין המשקיעים. "ככל שהפלטפורמה מתפתחת, נראה יותר ויותר ברור שסיקרט בולטת ביכולתה לעורר שיחות מעניינות, משמעותיות ומעוררות מחשבה ברמות חסרות תקדים של אותנטיות", נכתב בהודעת החברה.

מההודעה ניכר שהחברה שמה דגש משמעותי על נושא האותנטיות. "החזון שלנו הוא ליצור עולם מלא באותנטיות. הפתיחות בינינו לבין עצמנו מקרבת אותנו, בונה הבנה, ובסופו של דבר הופכת את העולם למקום טוב יותר", היא טענה.

מתוך Secret

אבל אותנטיות כזו עלולה להביא איתה סיכונים לסטארט-אפ כמו סיקרט, בעיקר אם הגילויים נושקים לתחום הדיבה או לחשיפה של עבירות, שעלולות לעורר את סוכנויות אכיפת החוק להעמיד במבחן את טענות החברה בדבר ההצפנה של התכנים.

נכון להיום, היישום אמנם זוכה לעניין רב בעמק הסיליקון אבל הקהילה נותרה מצומצמת. ובנוסף, הוא לא לבד בעולם. אפליקציה מתחרה בשם Whisper הושקה ב-2012 והספיקה לגייס 54 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ