לצלם כמו בנקסוס - בכל מכשירי אנדרואיד קיטקט

אפליקציית הצילום של הנקסוס עברה מתיחת פנים כוללת והיא מוצעת גם להורד למכשירים נוספים; בנוסף גוגל מציעה אפליקציה לשליטה מרחוק על המחשב

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

גוגל הוציאה שתי אפליקציות חדשות למשתמשי אנדרואיד - האחת מביאה את Google Camera, המצלמה של מכשירי הנקסוס, לכל מכשירי אנדרואיד 4.4 קיטקט והשנייה מאפשרת לשלוט מרחוק על המחשב האישי באמצעות מחשב אחר, טאבלט או סמארטפון.

Google Camera שזמינה למכשירי הנקסוס מציעה ממשק מינימליסטי וכמה מצבי צילום כולל האפשרות לצילום תמונות פנורמיות ותמונות Photosphere, שמאפשרות ליצור פנורמה של 360 מעלות בתמונה אחת (אך בכמה וכמה צילומים).

כלי חדש שמציעה המצלמה הוא Lens Blur, שמאפשר להתמקד באובייקט אחד ולטשטש את הרקע. המצלמה המחודשת זכתה לממשק פשוט ונוח יותר לשימוש בידי צלמים פחות מיומנים - במקום קשת האפשרויות שהיתה נפתחת, ניתן כעת לבחור בין מצבי הצילום (במשיכה מצד שמאל), ולשלוט בפלאש וב-HDR.

Google Camera

גוגל מנסה לטפל גם במגיפת צילומי הווידיאו המאונכים וכאשר תנסו לצלם וידיאו כשהטלפון ניצב, יופיע על המסך אייקון שיבהיר שכדאי לסובב את המכשיר. אם בכל זאת תתעקשו, הוא לא ימנע מכם לצלם. (בבקשה, אל תתעקשו)

לשלוט במחשב מהסמארטפון

אפליקציה נוספת שהוציאה היום גוגל היא Chrome Remote Desktop שמאפשרת לשלוט במחשב מהסמארטפון. מדובר באפליקציה שהיתה קיימת למחשב כבר כבטא מ-2011, אולם כעת היא מוסיפה גם שליטה מהסמארטפון.

כדי להפעילה יש להתקין את האפליקציה לאנדרואיד וגם תוסף לכרום במחשב שבו אתם רוצים לשלוט. הוא מאפשר לשמור כמה מחשבים מחוברים לרשת בזיכרון שלו, ולשלוט על כל אחד מהם. כדאי לציין שהיישום החדש של גוגל אינו היחידי בשוק. קיימות כבר כמה וכמה אפליקציות שמאפשרות לשליטה מרחוק כמו LogMeIn או Microsoft Remote Desktop.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ