אפליקציית Yo נפרצה בידי סטודנטים

3 סטודנטים בארה"ב הוכיחו שניתן לגלות את מספרי הטלפון של משתמשים ולהפציץ אותם בספאם. בינתיים גם סטיוון קולבר הצטרף לגל הביקורת

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אפליקציית Yo הישראלית עושה הרבה מאוד רעש בימים האחרונים, לטוב ולרע. וכעת, מגיעה עוד קצת תשומת לב מהסוג השני באדיבותם של האקרים שגילו כי ניתן לפרוץ את האפליקציה ולחשוף מספרי טלפון של משתמשים.

על פי הדיווח ב-Techcrunch, כמה עדויות לבעיייתיות של האפליקציה צצו ברשת. המקרה הבולט ביותר הוא זה של שלושה תלמידים במכללת ג'ורג'יה טק שגילו לדבריהם כי ניתן לתקוף את המשתמשים בכמה צורות. בין היתר ניתן לגלות את מספרי הטלפון של כל משתמשי האפליקציה, לזייף הודעות יו מכל המשתמשים ולהפציץ משתמשים בכמה הודעות Yo שהם רוצים - או במילים אחרות להציף אותם ספאם.

בנוסף צצו טענות נוספות לפריצות של האפליקציה, אולם הן לא אומתו. באחד המקרים הועלה ל-Vine סרטון שבו נראה כאילו מישהו עשה לאפליקציה ריק רולינג, כלומר החליף את  האות הקולי של האפליקציה בשירו של ריק אסטלי Never Gonna Give You Up. במקרה אחר העלה משתמש לאינסטגרם תמונה שבה נראית על פי הטענה הוכחה לפריצה נוספת של האפליקציה.

יו

מפתח האפליקציה, אור ארבל, הגיב לדיווח ב-techcrunch.com ואישר כי לאפליקציה היו בעיות אבטחה. "חלק מהדברים נפתרו ואנחנו עדיין עובדים על חלק מהדברים. אנחנו לוקחים את זה מאוד ברצינות". לדבריו הם הזמינו צוות של מומחי אבטחה לסייע בפיתרון הבעיות.

יו, שכל מה שהיא עושה זה לשלוח רק הודעת יו לחברים, תופסת את הכותרות בימים האחרונים לאחר שהתברר שהיא גייסה מיליון דולר. לדברי ארבל, הרעיון הוא תקשורת קונטקסטואלית, כלומר משלוח אות החיים חסר התוכן מקבל משמעות כאשר המקבל והשולח יודעים במה המדובר. אבל, רבים מותחים ביקורת על האפליקציה ועל כך שיישום כה בסיסי הצליח לגייס מיליון דולר.

גם לקומיקאי סטיוון קולבר היה מה לומר בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ