דיווח: בעלי חלונות 8 יקבלו בחינם את מערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט

נשיא מיקרוסופט אינדונזיה אמר לכלי תקשורת במדינה כי החברה תאפשר למשתמשים להוריד את העדכון מהרשת; החברה תחשוף מחר את הגרסה הראשונה של המערכת

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

מיקרוסופט שוקלת לשחרר לבעלי חלונות 8 או 8.1 את מערכת ההפעלה הבאה שלה למחשבים וטאבלטים בחינם, כך עולה מדברי ראש מיקרוסופט אינדונזיה. המערכת, בעלת שם הקרוחלונות  Threshold, כונתה עד כה בתקשורת חלונות 9, אבל שמה הרשמי צפוי להיחשף רק מחר באירוע שהחברה מקיימת בסן פרנסיסקו.

על פי הדיווח באתר Detik האינדונזי, שצוטט בכלי תקשורת רבים בעולם, נשיא מיקרוסופט אינדונזיה אנדראס דיאנטורו אף אישר את הכוונה לשחרר את המערכת בחינם לבעלי חלונות 8. לדבריו, משתמשים יוכלו פשוט להוריד את עדכון מערכת ההפעלה ברשת ולהתקין אותו.

על פי דיווחים שונים, באירוע המתוכנן בסן פרנסיסקו בכירים בחברה צפויים להציג את הגרסה הניסיונית הראשונה שתשוחרר לציבור, "Windows Technical Preview for Enterprise".

מיקרוסופט צריכה לתקן את הרושם הבעייתי שהותירה חלונות 8, שזכתה להצלחה פושרת ביותר. החברה ניסתה לשלב בין מערכת מותאמת לטאבלטים לבין מערכת למחשבים מסורתייים, אבל לפי הביקורות הרבות נראה היה שכשלה בשני התחומים.

ממשק האריחים שמיקרוסופט כה התגאתה בו לא זכה לפופולריות בקרב משתמשי מחשבים רגילים והיעדרו של כפתור התחל רק החמיר את המצב. בחלונות 8.1 הכפתור היה רק דרך נוספת לחזור לממשק האריחים.

על פי הדליפות שאירעו עד כה, נראה שכפתור התחל החדש יכלול שילוב של גישה לתוכנות עם חלונית שתכלול ממשק אריחים. תכונה נוספת שמגיעה לחלונות הבאה, אחרי שהיתה קיימת בלינוקס וב-OS X כבר שנים, היא התמיכה בשולחנות עבודה מרובים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ